Tässä muutama fakta... Sonera on suomen kallein liittymä. Lisäksi sillä on maan huonoimpia palveluja. Saunalahden tekstariliittymä, jossa saa viittä kaveria pommittaa mielin määrin tekstareilla, ei ole sellainen kuin kuva antaa, vaan runsaasti tekstareita lähettäneille saunalahti lähettää ns. uhkauskirjeitä liittymän sulkemisesta. Uusi cubio-liittymä toimii radiolinjan verkossa, joten se kuuluu hyvin. DNA:nkin kuuluvuusalue kattaa 99 prosenttia suomen maasta, eli se kuuluu miltei missä vain.
Ja vielä muistutukseksi...
Radiolinja:050
Dna:044
Saunalahti:045
Cubio:046
Sonera:040
Telia:041
No eikös ollu aika epäkiinnostavaa tekstiä=)
Ja vielä muistutukseksi...
Radiolinja:050
Dna:044
Saunalahti:045
Cubio:046
Sonera:040
Telia:041
No eikös ollu aika epäkiinnostavaa tekstiä=)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Toi on ihan totta. Itelläni sattuu tuo tekstari-liittymä olemaan, ja minulle tuli saunalahdelta tuommoinen paskasananen. Eikös ne siinä vielä lupaa, että saa tekstailla mielin määrin.
Kannattais lukea pienellä painettukin...
Saunalahden liittymän mainoksesta, ensimmäiseltä sivulta:
"TiVKor-liittymä on tarkoitettu ensisijaisesti käyttäjille, jotka lähettävät tavanomaisia tekstiviestejä GSM-puhelimesta toiseen. Suurin osa TiVKor-käyttäjistä lähettää alle sata tekstiviestiä kuukaudessa. Epätavanomaisena, sopimusehtojen vastaisena käyttönä voidaan pitää keskimäärin noin tuhannen tekstiviestin lähettämistä kuukaudessa. Jos lähettämiesi tekstiviestien määrä kuukausittain ylittää moninkertaisesti TiVKor-käyttäjien keskimääräisen tekstiviestikäytön, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ([email protected]).