Taloon tarvitaan akateemisia!

Taloon olisi korkea aika saada akateemisia kilpailijoita. Jos heitä olisi useampia, niin saataisiin kerrankin aikaiseksi kunnollisia keskusteluja. Vai keskustelevatko nykyisen kaltaiset asukkaat aina "tosielänässäkin" sellaisista aiheista kuin "ketä panisit" tai "monenko kanssa olet maannut ja miten päin", minne kaikkialle olet ulostanut jne?

Toivottavasti kilpailijoiden tasossa saadaan pian aikaan parannus. Pääsyvaatimuksena pitäisi olla muutakin kuin 18 vuoden ikä. Sivistynyttä porukkaa taloon!
5397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tajunnut pointtia. Eihän kukaan sivistynyt tuonne mene, eikä tuotantoyhtiö halua mitään keskusteluohjelmaa. Tässä on kansalle sirkushuveja, ennenvanhaan mentiin hullujenhuoneelle katselemaan ja naureskelemaan (ihan totta). Nyt nykyaikana se sama viihde tehdään näin.
Jos on vähänkin fiksu ja lukenut ihminen se ei a) mene tonne, b) sitä ei valita sinne.

Äänestä

Taloon tosiaan pitäisi saada älyllisiä kilpailijoita. Katsoin kaksi BB-ohjelmaa ja nyt aion katsoa kolmannen tänään. Siihen se sitten jääkin.
Minä ainakin kaipaisin keskusteluja, mielipiteitä, tietoa, argumentteja!
Nyt on kiire, menen koiran kanssa ulos, tulin just töistä.
Mutta viestialoituksesi on hyvä. Ikä ain pitäisi olla yli 25 vuotta.
Heippa!

Äänestä
  • Kirjoittamaan ennekuin alat puhua älystä:))

    Äänestä

Ihmisen seksuaalisuus on yksi ihmisen vahvimpia viettejä janon ja nälän ohella. Sinunkin, älykkäänä, pitäisi tuo tietää.

Sinunkin, älykkäänä, pitäisi osata asettua talossa olevien ihmisten sijaan. Kuukausi ilman Pildemaaria on normaalille miehelle aika pitkä aika. Siinä väkisinkin alkaa ajatukset siirtymään saannin puolelle. Ainut millä tuo voitaisiin kumota, on rajoittaa ravinnon määrää. Silloin ravinnon saannista tulisi suurempi prioriteetti. Ihminen toimii täysin luonnon logiikan mukaan selviytyäkseen ja lisääntyäkseen. Sinun pitäisi se älykkäänä ymmärtää.

Itse olen joutunut työni puolesta toimimaan näiden akateemisten ihmisten kanssa mm. illanvietoissa. Jutut on ihan samoja, niistä vain puuttuu spontaanisuus. Ikään kun ne olisi kermalla kuorrutettuja. Mutta ideat onvat samat. Alkoholi ja seksi näyttelee suurta osaa, mutta vain verhoiltuna.

Ainoa kiinnostava asia ideassasi on, kuinka pitkään nuo "paremmat" ihmiset pystyisi pitämään kulissiaan yllä. Ehkä heillä olisi laajempi näkemys ja ymmärrys asiasta sillä tavalla, että he ymmärtävät olevansa kamerassa. Olisi vain mielenkiintoista nähdä, mitenkä nopeasti tuo kulissi romuttuu.

Joko sä, kaikessa älykkyydessäsi, olet impotentti, eunukki tai muuten vaan sun hormonit ei pelaa täysillä. Tai sitten sulla, kaikessa älykkyydessäsi, uupuu kyky hahmottaa asioita.

Äänestä

Johan me viime kaudella nähtiin akateeminen viisaus kun Sorella ponnahti paikalle ja alkoi esityksensä. Ei kiitos enää toista kertaa. Kunnon duunarit jatkakoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älyllistä elämää kaipaava kirjoitti:

Taloon olisi korkea aika saada akateemisia kilpailijoita. Jos heitä olisi useampia, niin saataisiin kerrankin aikaiseksi kunnollisia keskusteluja. Vai keskustelevatko nykyisen kaltaiset asukkaat aina "tosielänässäkin" sellaisista aiheista kuin "ketä panisit" tai "monenko kanssa olet maannut ja miten päin", minne kaikkialle olet ulostanut jne?

Toivottavasti kilpailijoiden tasossa saadaan pian aikaan parannus. Pääsyvaatimuksena pitäisi olla muutakin kuin 18 vuoden ikä. Sivistynyttä porukkaa taloon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu