Jussi on ollut meillä kotibileissä joskus nuoruudessa ja halus välttämättä paistaa kananmunia keskellä yötä. No sitten selvinpäin pyyteli anteeks, kun oli sotkenut meidän keittön. Sanoi vielä, että voi pyytää anteeks myös äidiltä asiaa... Joka kerta kun nähdään Jussi aina muistaa nuo kananmunan paistot. ;)
Terveisiä Jussille! Tsemppiä törkiän kolokosti Jussille!!!
Terveisiä Jussille! Tsemppiä törkiän kolokosti Jussille!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vai on Jussi kananmunia paistellut, tuolla tarvitaankin keittiössä tekijöitä kun talon akat on niin laiskoja.
Eikö ookki hyvä, kun sentään joku keittotaitoinen! Vois opettaa munien paistoa työille ihan kädestä pitäen.
No se jää nähtäväksi.
Nythän se voi opastaa Kadille kädestä pitäen, miten munakas tehdään. Kun ei se oikein osanut viime viikolla..
Piti sen Jussin itse tehdä munkasta kun oli talossa laiskoja naisia kuten big brother talossa. Nykynaiset ovat ennenkaikkea hemmoteltuja laiskimuksia.
Niin miehet osaavat täällä tehdä ruokaa, myös naiset osaavat. Taitaa vaan tuolla nuo tyttöset olla uusavuttomia kaupunkilais vosuja, joille äiti on laittanut ruuan nenän eteen. vrt satu joka lähti jo pois.
Jussi on rehellinen ja reipas nuori mies, eikä kyllä mikää sovinisti...niinku sinä. Osaa ite tehdä ruokansa, eikä ala kitisemään. Näemmä oot jääny vaille ruokaa, kun et oo osannu ite laittaa.
Nykyään naisilla on kuule muutakin puuhaa, kuin ruokkia miestään. Paras sun vaan opetella laittamaan omat sapuskas, niin ei tarvi täällä kitistä.
"Nykynaiset ovat ennenkaikkea hemmoteltuja laiskimuksia"
Mitähän osa miehistä on...?