onko kellään kokemusta noista finnmatkojen järjestämistä yhen päivän retkistä kairoon? ollaan menossa kohta egyptiin ja harkitaan tota retkeä, kannattaako varata tuommoinen retki? :)
finnmatkojen päivän matka kairoon
3
815
Vastaukset
Vähän kiirennen retki se on ja Hurghadasta ainakin kansainvälinen elikkä mukana on vain englannin kielinen opas. Kyllä kaikki tärkeimmät kohteet kerkiää katsomaan, pyramidit, egyptiläinen museo ja basaari alue. Itse olen ollut Hurghadasta finmatkojen päivän ja kahden päivän matkoilla, kahdenpäivän retki oli paljon rauhallisempi aikaa jäi tutustua kohteisiin enemmin. Mutta kyllä se päivän retkikin on ihan asiallinen, jos ei halua kahta päivää tuhlata bussissa matkustamiseen.
- vime vuonna ollut
Olemme käyneet viisi kertaa sharmissa ja viime vuonna vasta kävimme ensimmäistä kertaa kairossa by bus. Yöllä lähtö neljän lapsen kanssa, tyynyt mukaan ja paljon vaatteita yöllä on kylmä autiomaan läpi kun ajetaan ja bussissa oli myös kylmä.
aamulla perillä gizan pyramedeillä, tulihan sitä nähtyä päivän aikana myös museo ja papyruksen valmistus.Yöllä takaisin hotellilla.Kaikinpuolin mukava reissu vaikka vähän tiivis tahtinen. - MatkailijaN
Huomattavan paljon edullisemmin saat saman matkan paikallisilta matkanjärjestäjiltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869