Reskontranhoitajan palkka?

Paljonkohan ostoreskontranhoitaja saa palkkaa pörssiyhtiössä tai miksei muidenkin kokoisissa yrityksissä?
51748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kun täällä näitä juttuja lukee niin keskipalkka jotain 2600 euron luokkaa. Totuus lienee kuitenkin toinen. Veikkaisin, että 2000 euroa kuussa on hyvä palkka ko. hommasta.

Äänestä

meillä keskikokoisessa pörssiyhtiössä saa kokenut ihminen tietääkseni n 2200 tai vähän ylikin voi olla muttei paljon. useimmiten luulisin että olis tuohon 2000 pintaan tai alle.

Äänestä
  • Vaikea uskoa, ainakin, se mitä olen itse työhaastatteluissa käynyt. Kyllä se on 1500-1800 euron kulmilla, siis Kehä kolmosen yläpuolella.

    Äänestä

  • - - kirjoitti:

    Vaikea uskoa, ainakin, se mitä olen itse työhaastatteluissa käynyt. Kyllä se on 1500-1800 euron kulmilla, siis Kehä kolmosen yläpuolella.

    Kannattaako tuohon rahaan tehdä mitään Hesassa. Sairaan huono palkka siis, ihan täysi vitsi. Itse haistattaisin pitkät moiselle työnantajalle.

    Äänestä

  • se palkka on eli 1800-2200€ pk-seudulla pörssiyhtiöissä.

    Nimimerkillä kieltäydyin työharjoittelun jälkeen jatkosta ennen kuin oli toista työpaikkaa alla ja nyt työttömänä... Tyhmästä päästä kärsi koko lompakko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rusakko789 kirjoitti:

Paljonkohan ostoreskontranhoitaja saa palkkaa pörssiyhtiössä tai miksei muidenkin kokoisissa yrityksissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu