oppisopimuksella

Tietäiskö kukaan mistä kannattaisi pohjois-kymenlaaksossa kysellä edellä mainittua paikkaa?
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mene paikalliseen työvoimatoimistoon. He kertovat paikallisen oppisopimustoimiston tiedot ja varmasti auttavat muutenkin asiassa.
Lähihoitajaksi saa aika hyvin oppisopimuspaikkoja. itse opiskelen oppisopimuksella lähihoitajaksi ryhmäperhepäivähoitokodissa. Tein työtä jo aiemmin mutta nyt päätin, että sijaisuudet saa jäädä ja opiskelen samalla. Oppisopimuksen etuna on myös kahdeksi-kolmeksi vuodeksi taattu työpaikka (harvinaista herkkua varsinkin hoito-alalla) suosittelen. Onhan siinä paljon duunia kouluhommien kanssa mutta kyllä ne jaksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähihoitajaksi? kirjoitti:

Tietäiskö kukaan mistä kannattaisi pohjois-kymenlaaksossa kysellä edellä mainittua paikkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu