Kerätään AKille kolehti matkaa varten.
Akille kolehti..
.....¤:¤ tarkkailija
15771
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
samaa asiaa. Sillä en aio äänestää enää yhdessäkään bb äänestyksessä. Mutta laittaisin mielelläni rahaa Akin matkakeräykseen. Keksikää kuka sen järjestäisi, että se olisi luotettava paikka, ja sitten vaan kaikki laittamaan 5 euroa Akin matkatilille.
Kannatetaan. Siitä voi tulla hulppea matkakassa, paljon parempi kuin muiden. Esim. jos 10 000 ihmistä antaa 5 euroa kukin, niin siitähän saadaan 50 000 euroa.
suurella vääryydellä, joten kyllä matkan olisi ansainnut.
Oletko ajatellut miten toteutetaan? Aloittajan tilin kauttako ;-)
Olen niin ylpeä tällä hetkeellä ollessani suomalainen. On meillä oikeudenmukaisia ihmisiä eikä vain Norjssa silloin, kun siellä kerättiin "ikuiselle kakkoselle" pyttyrahat. Minulla on siellä tuttavia, ja saan kuulla siitä joka kerta kun tapaamme. Niin että "kaikki Suomen oikeudenmukaiset", yhtykää...!
johon vain Akilla on käyttöoikeus. Yksi ehdotus.
Kerrankin joku joka ei vain puhu vaan myös tekee jotain! Olet kyllä hieno ihminen kun haluat auttaa Akia että hän pääsisi matkalle, pois tästä median pyörityksestä ja pois katkerien ihmisten hampaista,lomalle kaikesta tästä. Minä pistän kyllä varmasti Akille matkarahaa, kunhan on luotettava lähde mihin sen pistän.
2.10 - Pankkini sanoi, ettei toinen henkilö voi avata tiliä toisen nimelle. Ihmetyttää. Luvan saisi , maksimi kaksi kuukautta. Minä en voi tämän enempää. Luulen, että se olisi ollut Akille ainakin lohdutuksena raatelun kohteeksi joutumisesta. En voi muuta kuin toivottaa hänelle energiaa mennä eteenpaäin ja kaikkea hyvää tulevaisuudessa. Epäilen, ettei se ole ollut kovin ihanaa eläessään suuren osan elämästään aika suppeamielisessä ympäristössä.
OLEN SAMAA MIELTÄ. LÄHETTÄISIN ENEMMÄNKIN, KUN TIETÄIS, MINNE LÄHETTÄÄ, ETTEI "MENIS HUKKAAN" MATKALLA. Se kaveri on jo kärsinyt aikanaan niin olis jo riittänyt. Aletaan penkoo melkein parinkymmenen vuoden takaista menneisyyttä ja mies ristiin naulitaan koko kansan edes. Sill´on rautaiset hermot kun se jaksaa vielä olla noin rauhallinen. Moni sais raivokohtauksen ja panis mäsäks kaiken.
on Manki. Hänellekin pitäisi laittaa tukea. Mutta hoidetaan ensin tämä Akin asia.
kolehti ja ilmaset viinat kahdeks vuodeks.
bb:ssa sai jo.
http://www.turunsanomat.fi/kotimaa/?ts=1,3:1002:0:0,4:2:0:1:2006-07-02,104:2:389193,1:0:0:0:0:0:
verotta tietyn summan.
auttamisesta!
auttamisesta!