VastaAlkaja

del_pieru

Sidoin kuulapupia koirani karvoista ja ne perkeleet uivat selällään. Olen masentunut. Painotin ne ohjeen mukaan(melkein, koska en kiertänyt lyijylankaa ohjeen mukaan koukun ympärille vaan sidoin kaksinkertaisen lyijylangan koukun alapuolelle). Kertokaa tyhmälle --- UIVATKO KUULAPUPAT KOUKKU YLÖSPÄIN??

3

945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toivo

      Kyllä se kuulapupa pitää uida koukku alaspäin, lisää vastapainoa, kokeile ekaks ilman karvoja sen uinti.

    • Keworkian

      Lähes poikkeuksetta pupat,larvat ja nymfit ui "selällään", sidontamateriaalista/painotuksesta riippumatta!Ja hyvä niin,pyytävin tapa kalastaa kyseisillä perhoilla on larvastus tai polski tecniq...hehheh. Eli heitetään ylävirtaan ja annetaan kulkeutua vapaasti virran mukana,pohjaa pitkin, hellästi vavankärjellä seuraten. Ja kun koukun kärki on ylöspäin niin pohjatärppejä tulee vähemmän, vaikka niitäkin tulee runsaasti.

      • del_pieru

        Kiitos asiallisista neuvoista molemmille. Toivottavasti täällä viestit pysyy asiallina. Pyöräily-saitilla ei viitsi enää käydä, koska ne täynnä paskaa. Osa on asiaa, mutta netissä on se paha piirre, että haju ei tunnu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      166
      2981
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      292
      2662
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1758
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      47
      1655
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1296
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      103
      1203
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1174
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      369
      1113
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe