kekkon

kekkoitse

Menen tanaan 2.10. naimisiin perinteisin sintomenoin hokkaidossa,pikkukaupungissa :)

Sori,oli vaan pakko kertoa jollekin koska olen ainoa jauho naissa bileissa. :))

terveisia sinnepain, aivan uskomaton maa,jokapaikassa kumarrellaan,huoltsikalla ei tarvi itse tehda mitaan kun lauma palvelualttiita japanilaisia juoksee hymy kasvoilla palvelemaan.

Kaksi eri onsenia on tullut tsekattua ja suosittelen jyouzankei onsenia, uskomattomat maisemat omasta huoneesta vuorien keskella,saatiin tosi hyvaa palvelua 18 ruokasatsin ateria ja kylpy kaytossa ympari vuorokauden.

ihan ykkosmesta.

muutenkin on pelkkaa hyvaa sanottavaa japanista, ennakkoluulot roskiin ja tanne vaan.mitaan ongelmia ei voi tulla koska porukka on niin mukavaa ja auttaa oitis jos huomaa lankkarin olevan pulassa :))

watasi ha nippon wo tottemo aisitemasu!!!!

4

1413

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Docomo

      No onnea ensinnakin juhlan johdosta. Toiseksi on kylla sanottava etta, aika "sinisin silmin" ollaan nyt liikenteessa!!!

      Juhli nyt vaan ihan kunnolla, arki tulla tuivertaa ennen kun huomaatkaan...

      Juhlatunnelmaa mitenkaan latistamatta.

    • Honshin

      Onnittelut sinulle, mutta ota huomioon, että Japanin arki on paljon rankempaa kuin Suomen. Eläminen on myös paljon yksiviivaisempaa kuin Suomessa. Esimerkiksi työssä käyvillä miehillä ei ole mitään harrastuksia. No, ehkä (puolipakolliset) baari-illat ja golf työkaverien kanssa. Koululaiset käyvät vain koulua ja iltaisin preppauskoulua. Ammattikotirouvilla on vapaa-aikaa juoruilla katujen kulmilla. Ihmiset pukeutuvat vuodenaikojen, ei säiden mukaan. Koko kansa vaihtaa esim. talvivaatteet kevätvaatteiksi samana päivänä kalenterin, ei säätilan mukaan. Yksilöllisyyttä pidetään melkein hulluutena. 'Hennna hito', 'henna gaijin', 'okashii' yms ovat sanoja, jotka käytännöstä poikkeava ulkolainen pian oppii. Älä kuitenkaan masennu tästä, vaan hyväksy. Japanissa on paljon hyvää ja runsaasti fiksuja ihmisiä. Gambatte kudasai!

      • Higuma

        Hih. Olen työssä käyvä mies, Japanissa, ja minulla on harrastuksiakin. Jopa monikossa. Lienen sitten tuollainen Henna Gaijin.


    • eikoskaannissania

      Japani on elostelijamiehen ykkösmaa maailmassa. Unohtakaa thaimaat ja venäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      95
      1831
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      487
      1400
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1203
    4. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      48
      1200
    5. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      75
      1160
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      194
      1144
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      947
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      11
      894
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      725
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      721
    Aihe