saksanseisoja

tietäisikö kukaan minkä hintaisia pitkäkarvaiset saksanseisojat ovat ja mistä voisi saada,ei tarvitse olla rek. koiran tarkoitus päästä aktiivisesti metsälle.
4634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

n. 700-800 € mikäli hinnat liikkuvat samoissa kuin muillakin saksanseisojilla.

Äänestä

... varmaankin n. 800€, jalostusneuvojalta löytyy tietoja (http://www.saksanseisojakerho.fi).

mitäs tarkoitat? ...ei tarvitse olla rek. koiran tarkoitus päästä aktiivisesti metsälle

Äänestä

Tietysti rotukoiran pitää olla rekisterissä.Minkälaisia koiralla metsästäjiä näillä palstoilla liikkuukaan? Ja kokeisiin kans...pitää kanakoiralla mennä.

Äänestä
  • Jos mestsästyskoira ei ole rekisteröity, vois olla aika varma että siinä on aika pahastikkin vikaa eikä toimi ainakaan metsässä. Mutta ei ole kokemusta rekisteröimättömästä saksanseisojasta. Itselläni aina rekisteröityjä!

    Helpommin saa terveen kun on rekisteröity...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

tietäisikö kukaan minkä hintaisia pitkäkarvaiset saksanseisojat ovat ja mistä voisi saada,ei tarvitse olla rek. koiran tarkoitus päästä aktiivisesti metsälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu