Onko kellään käynyt näin?

Mulla on menkat tosi säännölliset olleet aina ja nyt viikon myöhässä ja tänää alkoivat niukkana ilman mitään kipuja. Normaali kierto mulla on 24kp ja nyt vuoto alkoi 31kp. Koko viikon on palellut ja väsyttänyt, rinnat olleet arat ja alavatsalla paineen tunnetta. Pelottaa tehdä testiä, jos se taas näyttää miinusta. Onko kellään vastaavasta kokemuksia ja olisikin ollut raskaana?
2628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan olla, että sinulla on ollut alkuraskauden aikana keskenmeno. Keskenmenohan on usein niin, ettei nainen edes tiedä keskenmenosta... menkat vain alkaa pienellä viiveellä.
Tai kuukautiset olivat muuten myöhässä. Jos epäilet, että olet raskaana, tee testi. Suottahan sitä noin tärkeää tietoa itseltä panttaa, siinä pelossa, ettei olekaan raskaana. Jos on plussa, niin hyvä.. jos nega, niin yrittäminen jatkuu. Ei negalla kannata päätään sekaisin laittaa.

Äänestä

sanoa tätä, mutta itselläni samanlaiset oireet kohdunulkoisessa... En halua säikytellä, mutta kuulostele itseäsi.. Onko niska/hartia kipua? Entä välivuotoa? Toivon kuitenkin sydämesäni, että kaikki on kunnossa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Mulla on menkat tosi säännölliset olleet aina ja nyt viikon myöhässä ja tänää alkoivat niukkana ilman mitään kipuja. Normaali kierto mulla on 24kp ja nyt vuoto alkoi 31kp. Koko viikon on palellut ja väsyttänyt, rinnat olleet arat ja alavatsalla paineen tunnetta. Pelottaa tehdä testiä, jos se taas näyttää miinusta. Onko kellään vastaavasta kokemuksia ja olisikin ollut raskaana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu