Homeongelmien korjaukset

Koska homeraksaajina on enimmäkseen vähän "tolloja" tyyppejä jotka pöllyyttävät home- ja korjauspölyt ilmaan miten sattuu. Pitäisi saada korjaajia jotka eivät tee miten sattuu mutta tämä ei onnistu kun raksaajina on just noita nuoria mitensattuu tyyppejä joilla vaan mielessä viikonlopun pullo ja p....u
4823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pullo ja pillu - tyyppien vääränlaisiin homekorjauksiin.
Ennen korjausta voi pyytää korjaussuunnitelman kirjallisesti.
Voi vaatia korjauksen tehtävän RATU-ohjeistuksen mukaan.
Voi ottaa yhteyttä terveystarkastajaan jos kaverit eivät usko (tosin kaikki terveystarkastajatkaan eivät ole ajan tasalla)

Äänestä
  • Ongelma rempassa kuin rempassa (etenkin hieman hankalammassa kuten juuri kosteusrempat usein ovat) tuntuu olevan nykyään siinä, että on otettava se joka on saatavilla. Jos pyydät oikein viimeisenpäälle spesifioituja tarjouksia firmoilta, niin siinä saattaa jäädä luu käteen tai sitten hinnat ovat tähtitieteellisiä. Ja mikä vielä on harmillista: työn laatu ja hinta eivät 'välttämättä' korreloi keskenään.

    Äänestä

Hajuongelmat lähtevät BioZone-ilman puhdistimilla, jonka puhdistus perustuu fotokatalysointiin ( ei otsonointiin ) laitteet tuottavat kuitenkin jonkun verran myös otsonia. Esim. mittauskissa otsoniarvo ennen ilmanpuhdistusta 0,04 otsoniarvo nousi ilman tuuletusta 0,056 ,tuuletuksella otsoniarvo ei noussut.

Äänestä
  • " Esim. mittauskissa otsoniarvo ennen ilmanpuhdistusta 0,04 otsoniarvo nousi ilman tuuletusta 0,056 ,tuuletuksella otsoniarvo ei noussut."

    Unohdit kertoa kaiken oleellisen. Jos laite on pienimmällä mahdollisella teholla hehtaarihallissa, niin mittaustuloksesi voivat jopa pitää paikkansakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epäonnistuvat kirjoitti:

Koska homeraksaajina on enimmäkseen vähän "tolloja" tyyppejä jotka pöllyyttävät home- ja korjauspölyt ilmaan miten sattuu. Pitäisi saada korjaajia jotka eivät tee miten sattuu mutta tämä ei onnistu kun raksaajina on just noita nuoria mitensattuu tyyppejä joilla vaan mielessä viikonlopun pullo ja p....u

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu