Tekninentoimi Vaasa

on kuin eläintarhan apinahäkki täynnä kaikenkarvaista pikkuvirkamiestä omine pikku ideoineen soosaamassa vaasan mallia.Taitaa mennä koko liikelaitos konkurssiin kun ei ole mitään myytävää,on vain osttettavaa.Ottakaa nyt uusia apinoita jostain toisesta tarhasta että saadaan vierasta verta...TÄ ?????
8588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oulusta , omanlaisensa sekaaja .

Äänestä

että sitä "mallia" yritetään vielä maksimi konkurssoida muuallekin pyynnöistä huolimatta!

Äänestä

enää edes Vaasaan, mutta sikoja on tarjolla sitäkin enemmän.Viidessä vuodessa on sekoitettu koko koko kaupungin koneisto uusine loistavine ideoineen ja vanhat väsyneet raakit vain myötäilee ja odottaa eläkettä.Kun kaikki on sekoitettu niin vaihtavat maisemaa.Päättäjät! HEI HALOO!!!

Äänestä

tuntuu muutenkin olevan eikä vain tekninen osasto...

Äänestä
  • virka miestä tällasen kylän pyörittäjäksi,kysynpä vaan??????

    Äänestä

  • 1500 kirjoitti:

    virka miestä tällasen kylän pyörittäjäksi,kysynpä vaan??????

    Virasto talo alkaa olla täynnä kaikenlaisia "virkanimikkeitä" jottei kukaan vaan saa kenkää!! Sitten se osa joka tekee oikeasti töitä, ajetaan nurkkaan ja uhataan kaikenlaisilla järjestelyillä. Kuuluu menneen aika kireäksi ilmapiiri. Ei herrat enää osaa mitään viisasta ratkaisua tehdä, noustaan perse edellä puuhun ja lujaa. Taitavat sen verran tyhmiä olla, etteivät enää mitään ymmärrä. Kaupungin viimeisetkin veroeurot alkavat olla poltettuine kaikkeen typerään touhuun. (susilahti&laivaliikenne) Pitäisi jostain ladata viisitoista vuotta vanha päivitys virkakoneistoon, voisi jotain auttaa!! Tai ajatella viisitoista vuotta eteenpäin ja unohtaa kaikenlainen hölynpöly jota nyt viljelevät.. Voi kun pystyisi muuttamaan muualle, taitaisi olla ainut järkevä asia jonka itse voisi tehdä. Jättäisi UPPOAVAN LAIVAN!!!

    Äänestä

Kaupunki taitaa tarjota aika monelle suojatyöpaikan. Yksityisellä puolella moni olisi jo saanut lähteä aikoja sitten...

Äänestä
  • niin palkataan joku joka osaa... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sekasin siistissä arjessa kirjoitti:

on kuin eläintarhan apinahäkki täynnä kaikenkarvaista pikkuvirkamiestä omine pikku ideoineen soosaamassa vaasan mallia.Taitaa mennä koko liikelaitos konkurssiin kun ei ole mitään myytävää,on vain osttettavaa.Ottakaa nyt uusia apinoita jostain toisesta tarhasta että saadaan vierasta verta...TÄ ?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu