Sisuja liikeenteessä puuautoina?On tainnu Sisun puuautomyynti romahtaa?
Oletteko
14
2825
Vastaukset
- mitä olen seuraannut
niin kaikki ne on lasikuitu ja terästä, ei yhtään olen nähnyt puusta.
- ilmestynyt
Kyllä niitä on viime aikoina aika hyvin alkanut näkyä. Ei ole mikään yksi kappale, vaan tasaisesti tupsahtaa vastaan.
- ei vielä
juuri näy.
- Pohjanmaalla
ei vielä kirjoitti:
juuri näy.
Ei myöskään Etelä-pohjamaalla ookku yks uus pillari puu ajossa ja sekin pelannu todella huonosti.
Enne varsinkin 18-litrasia Cattia oli nurkat täynnä pohjanmaalla mutta ny näkyy tulleeen Volvoja ja Mersuja niitten tilalle, Sisu kiintiö tuli niile kai täyteen tai remontin teko alko kypsyttää. - siellä?
Pohjanmaalla kirjoitti:
Ei myöskään Etelä-pohjamaalla ookku yks uus pillari puu ajossa ja sekin pelannu todella huonosti.
Enne varsinkin 18-litrasia Cattia oli nurkat täynnä pohjanmaalla mutta ny näkyy tulleeen Volvoja ja Mersuja niitten tilalle, Sisu kiintiö tuli niile kai täyteen tai remontin teko alko kypsyttää.Jokaanenhan tietää, että mettähän mennään 4-akseli MAnnilla, jos puuta ajetahan! Mersuulla ajetahan pyhääsin kirkkohon mamman kanss ja tietysti hautajaaisihin.
Jos pohojamaalaaset on tullehet huluuksi, niin muualla osatahan sentää vielä ostaa kuormuriautot oikiaan käyttöhön! Notta justihinsa!
- erikoistunut
Sisu satsaa nykyään nosturi,aura,armeija yms. asiakkaisiin.Näiden erikoisautojen myynti on näes kannattavampaa kuin rahti ja puualustojen teko.Mitäpä niille persaukisille puuauto yrittäjille väkisin myy kun muualta tulee paremmin rahaa.
- piristynyt
Liekö tuolla Caterpillarin markkinoille tulolla vaikutusta asiaan, mutta Sisun myynti on selvästi piristynyt alkuvuoteen verrattuna.
Viime kuussa tuli liikenteeseen jo 40 uutta Sisua.
Ensirekisteröinnit syyskuussa (mukana tosin kaikki pakettiautoa raskaammat tavara-autot) :
1. Mercedes-Benz 120 kpl
2. Scania 100 kpl
3. Volvo 70 kpl
4. Iveco 50 kpl
5. Sisu 40 kpl
6. Man 30 kpl- se taas
lokakuussa myynti romahtanut.Cumminssin menetys oli paha isku Sisulle.Cumminssin 14 litranen on lujin moottori mitä löytyy.
Tampereen suunnalla. Sen sijaan sora-autoina nähnyt monia.
- vuonna valmistetaan
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
- valmistusmääriä
vuonna valmistetaan kirjoitti:
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
Kokonaista 400 autoa!
Vertailun vuoksi mainittakoon, että esimerkiksi Mercedes-Benz valmistaa yli TUHAT raskasta kuorma-autoa PÄIVÄSSÄ.
Volvon valmistusmäärä on noin 200 000 kappaletta per vuosi... - "kyläseppä"
vuonna valmistetaan kirjoitti:
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
tähän mennessä rekisteröity 150 kappaletta, loput vientiin ja maastoon
- erikoistumisala oli
"kyläseppä" kirjoitti:
tähän mennessä rekisteröity 150 kappaletta, loput vientiin ja maastoon
puuautot,ei oo tainnu sillä puolella tavoite täyttyä.
- uusia Sisuja
erikoistumisala oli kirjoitti:
puuautot,ei oo tainnu sillä puolella tavoite täyttyä.
näkymään puuautoina pohjoissuomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898233Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452585Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641132Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070