Sisuja liikeenteessä puuautoina?On tainnu Sisun puuautomyynti romahtaa?
Oletteko
14
2832
Vastaukset
- mitä olen seuraannut
niin kaikki ne on lasikuitu ja terästä, ei yhtään olen nähnyt puusta.
- ilmestynyt
Kyllä niitä on viime aikoina aika hyvin alkanut näkyä. Ei ole mikään yksi kappale, vaan tasaisesti tupsahtaa vastaan.
- ei vielä
juuri näy.
- Pohjanmaalla
ei vielä kirjoitti:
juuri näy.
Ei myöskään Etelä-pohjamaalla ookku yks uus pillari puu ajossa ja sekin pelannu todella huonosti.
Enne varsinkin 18-litrasia Cattia oli nurkat täynnä pohjanmaalla mutta ny näkyy tulleeen Volvoja ja Mersuja niitten tilalle, Sisu kiintiö tuli niile kai täyteen tai remontin teko alko kypsyttää. - siellä?
Pohjanmaalla kirjoitti:
Ei myöskään Etelä-pohjamaalla ookku yks uus pillari puu ajossa ja sekin pelannu todella huonosti.
Enne varsinkin 18-litrasia Cattia oli nurkat täynnä pohjanmaalla mutta ny näkyy tulleeen Volvoja ja Mersuja niitten tilalle, Sisu kiintiö tuli niile kai täyteen tai remontin teko alko kypsyttää.Jokaanenhan tietää, että mettähän mennään 4-akseli MAnnilla, jos puuta ajetahan! Mersuulla ajetahan pyhääsin kirkkohon mamman kanss ja tietysti hautajaaisihin.
Jos pohojamaalaaset on tullehet huluuksi, niin muualla osatahan sentää vielä ostaa kuormuriautot oikiaan käyttöhön! Notta justihinsa!
- erikoistunut
Sisu satsaa nykyään nosturi,aura,armeija yms. asiakkaisiin.Näiden erikoisautojen myynti on näes kannattavampaa kuin rahti ja puualustojen teko.Mitäpä niille persaukisille puuauto yrittäjille väkisin myy kun muualta tulee paremmin rahaa.
- piristynyt
Liekö tuolla Caterpillarin markkinoille tulolla vaikutusta asiaan, mutta Sisun myynti on selvästi piristynyt alkuvuoteen verrattuna.
Viime kuussa tuli liikenteeseen jo 40 uutta Sisua.
Ensirekisteröinnit syyskuussa (mukana tosin kaikki pakettiautoa raskaammat tavara-autot) :
1. Mercedes-Benz 120 kpl
2. Scania 100 kpl
3. Volvo 70 kpl
4. Iveco 50 kpl
5. Sisu 40 kpl
6. Man 30 kpl- se taas
lokakuussa myynti romahtanut.Cumminssin menetys oli paha isku Sisulle.Cumminssin 14 litranen on lujin moottori mitä löytyy.
Tampereen suunnalla. Sen sijaan sora-autoina nähnyt monia.
- vuonna valmistetaan
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
- valmistusmääriä
vuonna valmistetaan kirjoitti:
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
Kokonaista 400 autoa!
Vertailun vuoksi mainittakoon, että esimerkiksi Mercedes-Benz valmistaa yli TUHAT raskasta kuorma-autoa PÄIVÄSSÄ.
Volvon valmistusmäärä on noin 200 000 kappaletta per vuosi... - "kyläseppä"
vuonna valmistetaan kirjoitti:
400 autoa totta ne jonnekin on myyty.Ensi vuonna on tavoite 440.
tähän mennessä rekisteröity 150 kappaletta, loput vientiin ja maastoon
- erikoistumisala oli
"kyläseppä" kirjoitti:
tähän mennessä rekisteröity 150 kappaletta, loput vientiin ja maastoon
puuautot,ei oo tainnu sillä puolella tavoite täyttyä.
- uusia Sisuja
erikoistumisala oli kirjoitti:
puuautot,ei oo tainnu sillä puolella tavoite täyttyä.
näkymään puuautoina pohjoissuomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk785607Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6443672SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1063031Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3052840"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1251912Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6611785Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141541Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871463Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241441Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2251114