Osaako joku kertoo mitkä panokset kävis tuommoseen torakkoo? Ei käyny samat panokset kuin muihin omiin haulikkoihin. Ei viittis ostaa hirveesti panoksia kun sit ei ne mihkää...
Baikal IJ-12
12
4386
Vastaukset
- heitä roskiin
mistä helvetistä me voidaan tietää mikä baikkalin romuus käy. joka ainoassa keskustelu foorumissa kysytään samoja asiota kymmeniä kertoja ja sinä teit viellä yhden lisää. kyllä se pitää itse kokeilla mikä käy aseeseen. olisit ostanu kunnon haulikon niin ei tarvis miettiä tuomosia. itsekkin olen yhteen baikaliin etsiny panosta joka kävisi mutta muihin aseisiin on käyny kaikki.
- :::
Mistä tälläsiä idiootteja sikiää?? Eikö jumalauta vois vastata asiallisesti!
Kokeile siihen Baikkaliin Vihtavuoren metsoja, meil ne toimi ainakin. - haukilolla taivaaseen
::: kirjoitti:
Mistä tälläsiä idiootteja sikiää?? Eikö jumalauta vois vastata asiallisesti!
Kokeile siihen Baikkaliin Vihtavuoren metsoja, meil ne toimi ainakin.Laita haulikkoon eleyn supermagnumia, niin ei tarvitse kauaa murehtia mitä paikkaliin laittaisi.
 - frA
haukilolla taivaaseen kirjoitti:
Laita haulikkoon eleyn supermagnumia, niin ei tarvitse kauaa murehtia mitä paikkaliin laittaisi.
tunge säää vaaa elyeetä ässiing!!
 - asiaa pojat
frA kirjoitti:
tunge säää vaaa elyeetä ässiing!!
onhan se tosi et jokaiseen pyssyyn on just ne omat panokset mitkä toimii hyvin. vihtavuori kuullostaa ihan järkevältä vaihtoehdolta ja voithan koittaa kysellä ase liikkeestä tietoja..yleensä puhuvat asiaa. itellä breda(benellin tytäryhtiön tuotoksia) niin aika monet paukut on passannu. tosin tänävuonna oon koittanu boaria huonolla tuloksella, esim, kyyhkynen, matkaa 25m täyssuppea 3,50mm mangnum boar. kourallinen höyheniä jäi käteen. osu mutta ei vissiinki tarpeeksi tehokkaasti. tiedän liian iso panos kyyhkyseen mutta vahingossa lähti ja oli tarkoitus säästää magnumi kauempana lentäviin kyyhkysiin.
 
 - pöku
Ei taia olla tommosta halikkoa ees olemassa?
- hoovee
noita kyseisijä baikaleita on ollu myynnissä joskus 60-70 luvulla
 - metsästystä 58 v
hoovee kirjoitti:
noita kyseisijä baikaleita on ollu myynnissä joskus 60-70 luvulla
ostin IJ 12 haulikon joskus 60-luvun lopulla. kromatut sisäpiiput hyvin sinistetyt ulkoa. Kolmas perä toiset iskurit. Vähän liian lyhyt suihku, johtunee kromauksesta. Tappaa hyvin. Puhdistan kahdesti vuodessa 19.8 ja 1.3. länsiaseet tarvitsevat puhdistusvälineet metsään mukaan eli saavat olla asekaapissa. Alkuperäinen perä oli täysin sopimaton- jatkuvaa yliammuntaa.
 - yeah2
on semmonen itsellänikin... ite olin ihmeissäään ku hankin et mikä helevetin malli se tää on
 
 - joukuuu
loistava haulikko. itsekkin puhdistan aseen kerran tai kaksi vuodessa. pumpparin puhdistan kyllä joka reissun jälkeen. itse ammun vihtavuoren metsoja baikalilla. kyyhkys ja sorsajahdissa halvimpia mitä löytyy.
 - Pumppumies
Mulla ei oo Baikaleihin eikä halpoihin amerikkalaisiin pumppuhaulikoihin ollut mikään vihtavuoren paukku hyvä... Kuvio on ollut kuin löylykauhalla heitetty.
Sopivia on olleet ainakin Boar, Hubertus (tai Nimrod) ja Winchesterin Super Speed Extra(se 40 grammainen lataus) sekä Federalin 40 grammainen paukku. - Anonyymi
Se on aivan sama mitä panoksia baikalissa käyttää.ampuu millä vaan niin aina kaatuu.turha pohtia tollasia.haulien koko ratkasee eniten.
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245231Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1874961"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853434Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072976Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242312Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2411747- 991299
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.791299Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741000Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.96937