Donnerwetter

* Häpeä sitoo

** Viha kuluttaa

*** Pelko jähmettää

**** Ahdistus jähmettää, sitoo ja kuluttaa

Mitä muuta vai eikö näitäkään ????
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maalitauluna ... syyllistäkää lisää

Äänestä

HÄPEÄ?Häpeän tunne on varmaan raskas.Se varmaan tunteista se,joka helpoimmin jää sisään.Mistä on
vaikein puhua.Itsensäkin kanssa.
VIHA? Se on varmaan tunteista se joka raivokkaimmin pyrkii ulos ja jota on vaikea hallita.Nyt kun rakas ihminen on tuottanut sinulle pettymyksen,niin viha purjautuu vihaamalla jotain syytöntä.
PELKO?Varmaan se jähmettää,pysäyttää,tekee epävarmaksi,heikoksi.Lyömistä kokeva nainen pelkää,
on heikko.
AHDISTus? Luulen että ahdiostus on yksilöllinen.Toisella ahdistus menee aika huomaamatta ohitse.Pystyy elämään huonojen päivien yli.
JOSTONHIMO? kyllä minusta se on tunteista dramaattisin,sillä siinä juuri ollaan ilkeitä syyttömille.Rangaistaan syytöntä.Sellaista
joka tahtoo sinulle vain hyvää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kissanainen :-I kirjoitti:

* Häpeä sitoo

** Viha kuluttaa

*** Pelko jähmettää

**** Ahdistus jähmettää, sitoo ja kuluttaa

Mitä muuta vai eikö näitäkään ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu