Tässä kyssiä jotka liittyvät peruspeliin, Yliopistoon, Lemmikkielämään ja Matkoihin. Olis tosi kiva jos vastaisitte edes niihin mihin osaatte. Kiitos
Sims2 - kyssiä
4
624
Vastaukset
- tomppaJr
1 Ei voi.
2 En tiedä.
3 Changelotzoning dorm-koodilla (ei välttämättä isolla alkukirjaimella).
4 Loma-asunto.
5 Osta kaksi kissaa/koiraa. Klikkaa elukkaa ja valitse "tee pentuja..." "Tuutin kanssa" (siis Tuuti on se eläin, kenen kanssa haluat lemmikin tekevän pentuja). Sitten elukat menevät niihin isoihin "lemmikkitalohin" ja muutavan päivän päästä syntyy pikku palleroita. HUOM: Lemmikkien täytyy tuntea toisensa (ja isännän/emännän) hyvin ennen kuin ne tekevät pentuja.- tomppaJr
Siis koiran/kissan kanssa voi mennä lenkille.
1.Miten simit voi mennä niin kun "kävely/juoksulenkille" vai voiko ne edes mennä?
-Voivat mennä, kyseessä on joku "jogging hack", olen sen joskus löytänyt.
2.(Matkoilla) Voiko hotellikoodia(millä saa yhteisötontista hotellitontin) käyttää tavan naapurustossa eli siis ei lomakohteeseen.
-Sellasta hotellikoodia ei ole kyllä, sun pitää laittaa huoneisiin tietyt ovet jotka ovat hotelliovia, äläkä unohda laittaa sitä "vastaanottotiskiä" jos oman hotellin rakennat :)
Eli voit käsittääkseni rakentaa hotellin ihan yhteisötontille? konhan sulla on vastaanottotiski ja huoneet joissa on hotelliovet.
3.(Yliopisto) Miten voi tehdä asuntolan, vai voiko? Kyllä voi se se koodi jolla muutetan tontin kaavoitusta en nyt muista sitä ulkoa, mutta muista tehdä ensin siitä ihan ASUINTONTTI ja sitten muutat sen asuntolaksi sillä tontilla.
4.(Matkoilla)Jos tekee lomakohteeseen tontin ja valitsee "asuinalue" niin tuleeko siitä loma-asunto vai voiko sinne ihan muuttaa?
Käsittääkseni sinne ei voi rakentaa kun loma-asuntoja.
5.(Lemmikit)Miten koirat/kissat saa pentuja?
-Ne kenet haluat saavan pentuja, täytyyy olla hyvä suhde toisiinsa ja simillä myös niihin lemmikkeihin. Klikkaa simillä lemmikkiä ja tulee joku yritä pentuja lemmikin X kanssa.- zumzum
5.osta tontillesi lemmikki koppi sieltä samasta paikasta kuin muutkin lemmikin tavarat.Sen jälkeen painat jompaa kumpaa lemmikkiä,ja valitset: "yritä saada poikasia lemmikin...-...kanssa".
=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821800
- 108997
- 94884
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19703- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m172534Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä26511Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466