unissa viiltelyä..

paula

näkeekö kukaan ikinä unia, joissa viiltelee itseään? olen nyt muutaman kerran nähnyt unta, jossa viillän ranteeni auki ja kun haavat ovat parantuneet olen kiskonut ruvet irti. kerran näin myös unta että joku tuntematon henkilö viilteli jalkaani tekstin rapp sekä muutakin, mutta en muista niitä.. monesti myös herätessäni ranteeni ovat kipeät. en kyllä tiedä mistä johtuu..
kertokaa omia tälläisia unia jos olet nähnyt!

4

1491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mira

      Näin juuri pari päivää sitten yöllä unen jossa viilsin vasempaan käsivarteeni pitkän haavan. En tuntenut kipua, mutta tunsin kun veri valui kättäni alas. Unessa kaverini ja siskoni katselivat.
      Itse selitin unen siten että yritän todistaa jotain itsestäni muille tai yritän saada enemmän huomiota toisilta.
      Jokainen voi selittää vain omat unensa joten en ala edes arvailemaan kenenkään toisen unien syitä..

    • haittalapsi

      Kyllävain, näin niitä monia viikkoja, ja lopulta viiltelin oikeasti unissani, sen jälkeen jouduin hoitoon, pelkään aina että se tapahtuu uudelleen..

    • Anonyymi

      Tämä on jo aika vanha keskustelu mutta itse näin viimeyönä unta jossa viilsin ranteeseeni ja kämmeneeni haavoja joista valui verta.

    • Anonyymi

      Emme näe, mutta emme kyllä pelaa spiritismiäkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      37
      4414
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      147
      2623
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      103
      2206
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1714
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1686
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      14
      1440
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1426
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1398
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      81
      1355
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      79
      1355
    Aihe