Ollaankohan me yhtä innokkaita nälkälakkoon ,kuin esimerkki tapauksessa.
ja suomessa puututaan ihmisen nälkälakkoiluun ,jos se menee hengen vaaralliseksi,silloin tulee letkuruokintaa ja piikkiä suoneen.Mutta jossain Turkissa on toista,siellä ihminen annetaan kuolla nälkään ,jos hän haluaa.
http://www.yle.fi/silminnakija/juttu.php?tunnus=24
ja suomessa puututaan ihmisen nälkälakkoiluun ,jos se menee hengen vaaralliseksi,silloin tulee letkuruokintaa ja piikkiä suoneen.Mutta jossain Turkissa on toista,siellä ihminen annetaan kuolla nälkään ,jos hän haluaa.
http://www.yle.fi/silminnakija/juttu.php?tunnus=24
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eiköhän se tuollaiseksi Suomessakin tämä meno mene. Kyllä ne antaa Teuvo Ruotsalaisen kuollu, mutta toivon todella ettei näin käy koska seuraukset voivat olla koko Suomen kansalle todella pahat. Tämä muka joku oikeusvaltio ja ihmisiä kuolee sitten nälkälakossa.
Olipa kyllä pahaa katsottavaa. Voimia Teuvo Ruotsalaiselle.
odotetaan myös rantaneuvokselta.
Tuskinpa nämä uhoilijat pystyvät samaan mihin Teuvo Ruotsalainen ja muut nälkälakkoilijat.
kohdaltani ensiviikon Maanantaina ja se on sitten faktaa "Rantaneuvos"
täysin samaa mieltä.
Muutama vainaja tarvitaan ensin malliksi maakunnan päättäjille ja se ole mitään kun kuolema kuitenkin meidät korjaa hoitamattomanakin, jota sanotaan hienosti armokuolemaksi ja joka on jo tätä päivää Kainuussakin kun emme saa riittävästi ajoissa hoitoa, vaan meidät on jo monet pistettynä kylmästi kuolemanjonoon ja kainuunmaakuntayhtymän
nimissä, siis jo kuolemme ennen aikojaan.
Lääkäreitä kun sitoo todellinen vaitiolovelvollisuus ja sillä siisti ja siitä ei paljon jälkeenpäin huudella, terveisin sinne tuonelaan, siellä taitaa olla kaikkien hvväolla
kun taas täällä maanpäällä ihmisiä ahdistellaan
rahan voimalle sinne teille, terveisin tuleva vainaja, kirjailija, rantaneuvos Eero Antero Seppänen Suomussalmelta tänään torstaina
04.10.2007.
lopulta,kunihminen heikkenee tarpeeksi,niin sitten tiputukseen.
http://www.verkkouutiset.fi/arkistojuttu.php?id=15257&hakusanat=N%E4lk%E4lakko
rantaneuvoksen turbaanin sisältö, ettei vain löytyisi kalakukkoa ;)
Minkälaisie ajatuksie se Eerossa nämä kirjotukset herätteleepi,ku oot konkari nuissa nälkälakoissa.
Nälkälakossa on hyvä olla, kunhan muistaa syödä kolme tukevaa ateriaa päivässä.