Hinta, laskeekohan?

3690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

JEE, tätä on odotettu. Vihdoinkin lähtee hinnat laskuun :) Ei muuta kuin tinkimään talopakettikaupoissa :)

Äänestä
  • Ennenkuin rupeatte juhlimaan niin kannattaa huomioida että puun hinta on vain yksi pienehkö osa kokonaisuudessa. Itse olen yleisesti huolissani työn hinnan ja kaiken muun rakennusmateriaalin hinnan noususta jolle ei näy loppua.

    Äänestä

  • vain pieni osa.. kirjoitti:

    Ennenkuin rupeatte juhlimaan niin kannattaa huomioida että puun hinta on vain yksi pienehkö osa kokonaisuudessa. Itse olen yleisesti huolissani työn hinnan ja kaiken muun rakennusmateriaalin hinnan noususta jolle ei näy loppua.

    Palkankorotuksen tuntuu alalla kuin alalla olevan vajaata 10%. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfdsklfjsdfklj kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/talous/vasen/id71514.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu