Minua kiinnostaisi väsätä sellainen luistelulauta, jolla voisi ottaa hieman ennakkoa ennen lumentuloa.
Joku täällä taisi joskus kertoa lautailua harrastaneensa, joten olisiko neuvoja laudan valmistamiseen.
Joku täällä taisi joskus kertoa lautailua harrastaneensa, joten olisiko neuvoja laudan valmistamiseen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kaikenkaikkiaan..vesivaneria n.30mm paksua..leveyttä n.80 cm..ja pituus riippuu käyttäjästä kuinka kookas on!vähintää 2.5 metrii!
päihin topparit koko leveydeltä 3-4 sm korkeet ja n.4-5 sm leveät!
ja ois hyvä vähän kantteja pyöristellä ettei päkiään satu liikaa!
villasukat tai huopatossut jalkaan ja antaa palaa!voin taata että ensimmäisen kunnon reenin jälkeen takalisto on mukavan tuntunen seuraavana päivänä!ja polvikulmaa kun puottaa alemmas jopas rupeaa tuntumaan!
koipien kunnollinen venyttely on erittäin tärkee ton jälkeen..muuten jumi iskee ja hommasta ei tule pitemmän päälle mitään!
suosittelen ehdottomasti..
monenlaisia.
Tuohon vielä voisin lisätä näin vanhana palloilijana että jos kokeilet vaikka lenkkarit jalassa ja siihen paksut villasukat niin ei päkiät kipeydy.....muuten mahtava peli.....saman asian ajaa semmoset vino penkit joiden välissä hypitään.....helppo säätää etäisyyttä eli pitkä väli voimaa ja lyhyt väli nopeutta,noin yksinkertaisesti.?
mites on oman elämäsi laita...???hommaa vaan lauta niin pääset sinäkin uusiin ulottuvuuksiin!
sen ihmeellisempi noin asiana ole kuin kuntopyöräkään. On varmaan kuntopyörääkin joskus pidetty hullujen hommana.
Kiitos neuvoista. Täytyypä hankkia tarvikkeet...
Voisiko joku lyhyesti kertoa miten toi pelaa ? ... filmivaneri johon reunat lyhyille sivuille... sitten villasukilla ilmeisesti ilman sauvoja aletaan luisteleen ...kö ?
juuri noin