HP Deskjet 690C

Tulostaa sillä ihan mitä tahansa niin printteristä tulee ulos paperi jonka ylälaidassa on jotain ihme koodikieltä.. Pieniä hymynaamoja ja kirjaimia ja numeroita.. Esim: @ANOQAOE1PA@Q@AAA(hymynaama)E.q>00@
9701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tarkista että tulostimen laiteajuri on varmasti oikea, asenna tarvittaessa uudestaan. Jos vika ei tuolla selviä niin rinnakkaisportin asetukset ovat luultavasti pielessä.

Äänestä
  • tule taas mitään.. netistä en löydä ajureita.. ainakaan tähän käyttöjärjestelmään.. mulla on XP ja siihen ei löydy ajureita.. lentää kohta toi printteri 5 kerrosta alas päin!

    Äänestä

  • tästä kirjoitti:

    tule taas mitään.. netistä en löydä ajureita.. ainakaan tähän käyttöjärjestelmään.. mulla on XP ja siihen ei löydy ajureita.. lentää kohta toi printteri 5 kerrosta alas päin!

    690C:n ajuri on valmiina Windows XP:n mukana, joten se pitäisi löytyä lisää tulostin toiminnon listalta. Älä käytä automaattista tunnistusta vaan valitse portti LPT1 ja sitten tulostin itse.

    Äänestä

  • tästä kirjoitti:

    tule taas mitään.. netistä en löydä ajureita.. ainakaan tähän käyttöjärjestelmään.. mulla on XP ja siihen ei löydy ajureita.. lentää kohta toi printteri 5 kerrosta alas päin!

    mutta muuten tuolla vehkeellä ei paljon mitään

    Äänestä

tuollainen 690C ja muistelisin että ajurit olivat
jo XP:ssä mukana.
Melkein kaikkien HP Deskjettien ajurit käyvät jos
juuri sitä ei löydy, ainakin 610C:n ja 640C:n.

Äänestä
  • hp:n "teknisessä tuessa" sanottiin että joko liitinjohto on rikki tai sitten koko printteri..

    Äänestä

ottaa printteristä virtajohdon irti, painaa kerran virtanappia, odottaa 10 sekuntia ja kytkeä virtajohdon takaisin, auttoiko

Äänestä
  • Se auttoi minun koneessa kun se koko ajan sekoili eli teki merkkejä ja ilmoitti sitä ennen, että muka paperi lopussa. Mitä sille koneelle pitäis tehdä kun se sekoilee ? En ymmärrä noista laitteista juuri paljoa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä ihmettä kirjoitti:

Tulostaa sillä ihan mitä tahansa niin printteristä tulee ulos paperi jonka ylälaidassa on jotain ihme koodikieltä.. Pieniä hymynaamoja ja kirjaimia ja numeroita.. Esim: @ANOQAOE1PA@Q@AAA(hymynaama)E.q>00@

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu