eli saako h&k usp:lle lupaa perusteena rata-ammunta
luvat
mmm
5875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Riippuu eri seikoista. Henkilönä sinun oletetaan nyt olevan nuhteeton eli mitään ruohojuttuja, raiskausmurhia, valtionpetoksia, terroriyhteyksiä, uusnatsismia tai muuten vaan liikaa arabimaisuutta ei löydy niin asiaan.
Useimmilla paikkakunnilla vaaditaan ysin alle ammuntaa noin vuoden verran pienoispistoolilla. Tämä on kaiketi jonkinlainen "tulikoe" jossa henkilön soveltuvuus ja erityisesti aseen tarpeellisuus mitataan. Seuran jäsenyyksistä ei ole muuta kuin hyötyä ja kaikki ampumahistoria on yleensä hyödyksi. Ysejä ON saatu useillakin paikkakunnilla ekaksi aseeksi myös radalle, mutta sen varaan ei sitä 32 euroa kannata laittaa että jos se vaikka tulis.
Ite oon nyt ampuillu melkeen vuoden verran pienoispislarilla ja itellä on kans ysin hankinta edessä, vein tossa jokuaika sitten luvat hakuun, päiväkirjat ja muut liitteeksi, olen aika luottavainen että lupa tulee, jos ei muuten niin määräaikaisena.
Kannattaa tallata paikkakunnan laitokselle ja kysästä. Jos tokaisevat niinkun täällä että ilman erityistä perustetta ei että kakskakkonen on aloituspyssy niin sitten, jos sanovat että voipi olla niin mikä ettei.
Yksinkertaisesti: sille SAA luvan tarkkuusammuntaperusteella. Suurempiinkin saa. Ei välttämättä ekaksi aseeksi, mutta viimeistään tokaksi jos on näyttää että ekaakin käytetään aktiivisesti..
näättäs olevannii jo kakskakkonennii liikoo. Kaverit Arabian tehtaelta saevat asseet ilima mittää kommervenkkejä.Laetokselle ee kannata tallata vua kulukee normaalisti ja täättee hakemus. Ee ne mittää tokase. Ottavat maksu, kaksviikko ja tulloo tae ee joonniilaene lupa.
tääl jyväskylässä vaativat seuraankuulumisen ja turvallisen ampujakurssin suorituksen ni antavat ostoluvat tussariin.
ostetaan eka ase ja mennään sitte sen kanssa kurssille.
Otetaa vaekka 4-5 pistoolija/ revolija ja männää raalle ampumaa niin jotta piiput notkuu.