eli saako h&k usp:lle lupaa perusteena rata-ammunta
Vastaukset 5
- Latauslaitteeton
Riippuu eri seikoista. Henkilönä sinun oletetaan nyt olevan nuhteeton eli mitään ruohojuttuja, raiskausmurhia, valtionpetoksia, terroriyhteyksiä, uusnatsismia tai muuten vaan liikaa arabimaisuutta ei löydy niin asiaan.
Useimmilla paikkakunnilla vaaditaan ysin alle ammuntaa noin vuoden verran pienoispistoolilla. Tämä on kaiketi jonkinlainen "tulikoe" jossa henkilön soveltuvuus ja erityisesti aseen tarpeellisuus mitataan. Seuran jäsenyyksistä ei ole muuta kuin hyötyä ja kaikki ampumahistoria on yleensä hyödyksi. Ysejä ON saatu useillakin paikkakunnilla ekaksi aseeksi myös radalle, mutta sen varaan ei sitä 32 euroa kannata laittaa että jos se vaikka tulis.
Ite oon nyt ampuillu melkeen vuoden verran pienoispislarilla ja itellä on kans ysin hankinta edessä, vein tossa jokuaika sitten luvat hakuun, päiväkirjat ja muut liitteeksi, olen aika luottavainen että lupa tulee, jos ei muuten niin määräaikaisena.
Kannattaa tallata paikkakunnan laitokselle ja kysästä. Jos tokaisevat niinkun täällä että ilman erityistä perustetta ei että kakskakkonen on aloituspyssy niin sitten, jos sanovat että voipi olla niin mikä ettei.
Yksinkertaisesti: sille SAA luvan tarkkuusammuntaperusteella. Suurempiinkin saa. Ei välttämättä ekaksi aseeksi, mutta viimeistään tokaksi jos on näyttää että ekaakin käytetään aktiivisesti..- hillbergmounting
näättäs olevannii jo kakskakkonennii liikoo. Kaverit Arabian tehtaelta saevat asseet ilima mittää kommervenkkejä.Laetokselle ee kannata tallata vua kulukee normaalisti ja täättee hakemus. Ee ne mittää tokase. Ottavat maksu, kaksviikko ja tulloo tae ee joonniilaene lupa.
- pistooli
tääl jyväskylässä vaativat seuraankuulumisen ja turvallisen ampujakurssin suorituksen ni antavat ostoluvat tussariin.
- juuso7645
ostetaan eka ase ja mennään sitte sen kanssa kurssille.
- hillbergmounting
juuso7645 kirjoitti:
ostetaan eka ase ja mennään sitte sen kanssa kurssille.
Otetaa vaekka 4-5 pistoolija/ revolija ja männää raalle ampumaa niin jotta piiput notkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3691433- 64952
- 116905
- 86893
- 66870
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50609En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56604Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112574