kylläpä olikin mitäänsanomaton ja tylsä juttu. Kaikki samat vanhat jutut, jota kaikista matkaoppaista on jo luettu. Ei mitään uutta tietoa Alanyasta. Ei esim. kerrottu vaikkapa uudesta Alanyum- ostoskeskuksesta. Migros kyllä mainittiin, mutta siitäkin kerrottiin, että sijaitsee vesipuiston luona. Migroksia on kyllä 3 Alanyassa.
Matkalehden tasoisen lehden olis voinu olettaa edes jotain uutta/erilaista infoa antavan.
Matkalehden tasoisen lehden olis voinu olettaa edes jotain uutta/erilaista infoa antavan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aika laimee kirjoitus kaikinpuolin. Odotin enemmän, varsinkin kun olen reissuun lähdössä huomenna.
on huono nyhjästä, ketä edes kiinnostaa moinen läävä. Korkeintan jotain ihme friikkejä.
Heh, ilmeisesti kiinnostaa sinuakin koska vierailet Alanyan matkailusivuilla;) Jospa siis pitäisit mielipiteesi ominasi tai siirtyisit sivulle, jossa osaat antaa asiallisia mielipiteitä...
Suomalainen tuntee olonsa kotoiseksi,kun pääsee laulamaan karaokea Heikin baariin.Onpa mielenkiintoista voi hemmetti.
Kyllä mielipiteensä saa sanoa myöskin Turkin sivuilla.
turkkiosion saisi lopettaa kokonaan, ellei sitten ole kiinnostunut "pojista". Hirveän vähän mitään asiallista asiaa. Ehkä se kertoo jotain ko maasta.
Ainakin tämä on uusi!
www.villarainbow.8m.com
Ennen oli majoitus Villassa joka sijaitsi Alanyan ulkopuolella, Kestel alueella, mutta nyt ihan keskustassa, 2 kerroksisessa Doublex asunnossa. Kivat huoneet.
Tsekkaa kuvat. Ei ole hinnoilla ainakaan pilattu! Ja vielä aamiainen kuuluu hintaan!!!
Alanyassa ei ole paljon uutta tapahtunut viime aikoina muuta kuin uusia hotelleja tullut taas lisää, kuten myös myytäviä huoneistoja. Ihmettelen joskus että ketkä ne kaikki 50.000 tyhjää asuntoa ostavat kuin hintatasokin on noussut sen verran paljon.
Uimahallia rakennetaan hidasta tahtia, nyt 60% valmista ja toivottavasti olisi valmis jo ensi vuonna... Mikäli kaupungilla on rahaa valmisteluun ja viimeistelyyn :)
Alanyassa kyllä muutoksia tapahtuu, ja uusia asioita, suhteellisen hitaasti vaan. Toivottavasti seuraavassa Alanya jutussa kirjoittaja on päässyt Alanyaan asti tekemään juttua lehteen... Tuosta mainittavasta lehtijutusta olisi kuka tahansa voinut kirjoittaa jutun ihan vaikka ottamalla muiden lehtien tietoa ja sitä hiukan muokata... Hmmm.... Noh, en mene ketään haukkumaan yms koska totuutta en tiedä.
Mukavaa päivänjatkoa kaikille.