asuntojen.hintatiedot.fi

Viimeisin sivustopäivitys etusivulla on 25.6.2007.Myöskään asuntohaku ei ole tuottanut uusia tuloksia enää aikoihin.

Melkoinen meteli tästäkin palvelusta aikoinaan. Eipä taida toteutuneet myyntihinnat kestää enää päivänvaloa, joten tarpeettomaksi muuttui tämäkin sivusto.
6566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yritämme löytää varmistusnauhoilta tuoreen kannan. Palautus viimeistään vuoden kuluttua.

Äänestä

yllä! Viitsisittekö siirtää ne ikävät tosiasiat pöydän alle.

Äänestä

On älytöntä, että he eivät kykene kirjoittamaan
info-osuuteen muutamaa perusasiaa. Kysyin päivi-
tyksestä n. kuukausi sitten, ja sain oheisen
vastauksen. (Miksi tätä samaa tekstiä ei voi
kirjoittaa infoon tai johonkin)?!

"Kiitos palautteestanne. Aineisto päivitetään kerran kuukaudessa. Aineistoa palveluun toimittaa tällä hetkellä kolme suurinta kiinteistönvälittäjää, ja aineisto on sama, jota ne itse käyttävät. Näin kaikkia alueilla tehtyjä kauppoja aineistossa ei ole. Jatkossa aineistoa toimittavien kiinteistönvälittäjien määrä on kuitenkin tarkoitus lisätä."

Äänestä
  • Luottamusta tällainen touhu. Ilmoitetaan että päivitetään kuukauden välein, ja nyt kun asuntomarkkinat täydellisen epätiedon ja myllerryksen vallassa, nin ei tietoja anneta enää ollenkaan.

    Mistä tässä oikein on kyse??

    Äänestä

  • herätä kirjoitti:

    Luottamusta tällainen touhu. Ilmoitetaan että päivitetään kuukauden välein, ja nyt kun asuntomarkkinat täydellisen epätiedon ja myllerryksen vallassa, nin ei tietoja anneta enää ollenkaan.

    Mistä tässä oikein on kyse??

    Kauppa ei käy enää samaan tahtiin kuin keväällä.
    Mitä luulet noiden firmojen myyntilukujen olevan nyt
    paikkakunnallasi.

    Äänestä

  • herja kirjoitti:

    Kauppa ei käy enää samaan tahtiin kuin keväällä.
    Mitä luulet noiden firmojen myyntilukujen olevan nyt
    paikkakunnallasi.

    No jos ympäristöministeriöön on luottaminen, että kerran kuussa päivitetään tiedot, niin vastaushan on selviö. Myynti on tasan nolla ja ei ole siis uutta dataa, jota sivuille tallentaa :)

    Rehellisyyden nimissä sanottakoon, että oma veikkaukseni on kuitenkin hieman realistisempi. Ehkä jokunen kämppä on myyty, mutta tietoja ei kehtaa nuo kolme suurinta välittäjää julkistaa.

    Eiköhän tuonne ilmoiteta vain ne myynnit, jotka tukevat ikuista hintojen nousua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


milloin sivuston päivitys? kirjoitti:

Viimeisin sivustopäivitys etusivulla on 25.6.2007.Myöskään asuntohaku ei ole tuottanut uusia tuloksia enää aikoihin.

Melkoinen meteli tästäkin palvelusta aikoinaan. Eipä taida toteutuneet myyntihinnat kestää enää päivänvaloa, joten tarpeettomaksi muuttui tämäkin sivusto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu