en ole kyseiseen juttuun tutustunut joten voitkos valaista tyhmää???
Mitä on irccailu?
tietämätön
155018
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Käy tutustuu ircin kotisivuihin. www.irc-galleria.net.sieltä vastaus kysymykseen.Tervetuloa ircin ihmeellisen maailmaan, se on kivaaa :o)Varoitus! siihen jää koukkuun ;P
"Käy tutustuu ircin kotisivuihin. www.irc-galleria.net" Mitä muuta tällaiseen voi sanoa kuin: vitun idiootti.
hmm... jaa et galleria on irkin kotisivu... lässyn lässyn... ootko joku teinix joka ei oikein osaa irkata, pyörii vaan galleriassa?
NO huh.. vittu.. sori nyt vaan. Oothan sinäkin joskus ekan kerran siitä kuullu!! Ärsyttää tollaset haukkujat..mrrr..
Hah, irc-galleriahan ei liity ircciin juuri mitenkään...
"Hah, irc-galleriahan ei liity ircciin juuri mitenkään... "
kumma juttu kun irc-galleria on vaan täynnä irkkaajien kuvia :D
Internet Relay Chathan se kokonimi muistaakseni oli.
Irkkaaminen on ikäänkuin chattaamista, mutta siihen käytetään erityisiä ohjelmia, ja siellä kuka tahansa voi luoda oman kanavan.
Vaikeahkoa selittää, lataa vaikka itsellesi mIRC, jonka avulla irkkiin pääsee.
http://www.mirc.com/get.html
Hei mäkään en tiedä mitä irc:ailu tai irc tarkoittaa tai on? Olisin myös kiinnostunu tietämään jospa jollakin olis tietoo asiasta?
No niin ohjeita kaikille on osoitteessa
http://www.unessa.net/irc/
www.mirc.com
siinä tietoa..
Ircissä koiranpaskan näköiset teinit vittuilevat ja luulevat osaavansa asioita ja idlaavat ja juovat kokista. MITÄÄN ASIALLISTA EI SAA KIRJOITTAA.
Yhtään kieliopillisesti oikeaa lausetta ei saa kirjoittaa.
Mitään positiivissävyista asiaa ei saa sanoa.
Pitää vituttaa, olla krapula, liian kylmä, pää kipeä, haista paskalle.
Olet ollut vain väärillä kanavilla. Jotkut kanavat (lue: Quakenet) ovat juuri tuollaisia mutta on niitä hyviäkin (lue: Ircnet ;P).
ihan tiedoks vaan siel ( siis irkissä ) tapaa mukavii ihmisii..... eikä siel oo kaikki niinkun sä kutsut "teinejä" esim mun veli on 28 ja se irkkailee... et sillai.... et taida ite kovin paljon tietää... nolaat vaan ittes.... voi pientä...
taidat ite olla teinix... vituttaa tollaset molopäät tääl netis aukomas... kasva aikuiseks..
!!! TEINIX OLET !!!
Aikanaan jollain kanavalla 17-vuotiaat tytöt kielsivät kirkkain silmin olemasta enään mitään teinejä. Valitettavasti teini-ikäiset eivät näköjään edes tiedä mistä nimitys 'teini-ikä' tulee