Nyt ajattelin mennä Höyhensaarille Nukku-Matin kanssa kärheemään.
Viime yönä oli siellä vaan ne 3½ tuntia.
Saas nähdä tuleeko meillä nyt riita nopeammin ja Masan kutale heittää minut vastarannalle sieltä Höyhensaarilta taas kesken yön.
Poiketkaa tekin siellä jos viihtysitte pitempään kun olette sovinnollisempia.
Heippatirallaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viime yönä oli siellä vaan ne 3½ tuntia.
Saas nähdä tuleeko meillä nyt riita nopeammin ja Masan kutale heittää minut vastarannalle sieltä Höyhensaarilta taas kesken yön.
Poiketkaa tekin siellä jos viihtysitte pitempään kun olette sovinnollisempia.
Heippatirallaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 15
Vanhimmat
suunnittelemaan näitä h-saari asioita.Minulle on tullut ihan tavaksi mennä aikaisin nukkumaan!!!!!
Kirjoitusvirhepoliisi on iskenyt palstallemme.Häntä vähän tervehdin!!!!
Höyhensaarilla on mukavaa. Minä kävin painajaissaarella. :(
yks kysymys siulle;mie tännään läksin ennen vormuloita nuita kanttarellija kahtelemmaan tuosta metästä,mut em mie etäs kerinnä männä,kun keskellä mehtätietä kökötti hirmunen marjapaska,niin jotta olitko se sie,vai onko oikkee karhu käynä ihan tuohon aitovartteen tarppeesa lykkeemässä?
Siitä sen karhun jätöksen tuntee. Siinä pitäisi olla vielä aika monia marjoja kokonaisena.
Jos on iso karhu niin pötköjä on joskus 2 - 4 päällekkäin. Läpimitta on sellaine ettei ihmiseltä voi tulla, muuten sama malli kuin ihmisellä.
A hään ol varmaan serkkupoika joka käyttiit ulkohuussii
Se läjä olj semmone niiku ois muutama litra huonosti survottuja puolukoita kipattu siihen.Sitä mie jo arvelin,jotta et se sie oo ollu,ku sen kasan vieressä ei näkynä vessapaperrii!!!
No enhään ,miekää käytä kah kun se kuluttaa luontoo
se sammal saman assiin ajjaa-ja on tosi luontoystävällistä-ne rupahkat voipi sit vähä aikkoo kävellessä kangerrella!!!
Minä ounkii arvellu jot mikä se kihnuttaa vaan nehä ne onkkii
on se smmal ihoystävälliseppee,ku jäkälä-sillä kun pyyhkässöö,niin sen kyllä muistaa usseemman päivän nm.kokemusta on!!!
Islannin jäkälää siinä on hyviä antibioottia ja samon poronjäkälässä. Ei pikku kirvelyt haittaa.
Työ ootte iha mahottomia! ;)
kokkeilla,kun löytäs josttaa sitä Islannin jäkällee,mää tiiä sillä umppeen kasvas-arpiset huavat!!!
Anna arpisten haavojen olla,
niitä auki et repiä saa.
Anna muistojen menneitten....
..............
sieluni kannel,siitä kielet on jo katkenneet-sen sävel niin heikko ja hellä,on iäksi jo vaimennut!!!