Ujo Punkki räjähti!

Punkki tolkuttoman ujo,kun pk-huoneessa katselee seinille eikä kameraan.
Kadista tykkää ja Suvi tuli varaventtiiliksi.Ja Kadihan reagoi heti!
Tuo on oikeesti sitä mielenkiintoista elämän draamaa ,mitä talossa pitäisi olla enemmän.
Ne,jotka luulevat voittavansa isoveljen kätyreinä saavat kyllä huomata jäävänsä ölölle yöks.
51126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

on peili suoraan edessä. Ei sitä viitsi omaa naamaa tuijottaa, kun siinä puhuu. Niissä muissa huoneissakin on kameramiehet peilien takana. Kameramies näkee asukkaat, mutta asukkaat eivät näe kameramiehiä.

Äänestä
  • tynnyrissäkö sä oot kasvanu?

    Äänestä

  • kameramiestä meinasin

    Äänestä

  • jösses.. kirjoitti:

    tynnyrissäkö sä oot kasvanu?

    Miten niin se, jolle vastasit, olisi kasvanut tynnyrissä?? Mikä sai sinut kirjoittamaan noin?

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    kameramiestä meinasin

    Päiväkirjahuoneessa on peiliseinä, jonka takana kamera luuraa. Jarkko todennäköisesti arvelee, että kamera on jossaín yläviistossa kun katselee koko ajan siihen suuntaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


piupalipaula kirjoitti:

Punkki tolkuttoman ujo,kun pk-huoneessa katselee seinille eikä kameraan.
Kadista tykkää ja Suvi tuli varaventtiiliksi.Ja Kadihan reagoi heti!
Tuo on oikeesti sitä mielenkiintoista elämän draamaa ,mitä talossa pitäisi olla enemmän.
Ne,jotka luulevat voittavansa isoveljen kätyreinä saavat kyllä huomata jäävänsä ölölle yöks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu