Olemme menossa Pegasos Royaliin lokakuun puolessa välissä ja lennämme tällä parjatulla SunExpressillä. Kertokaa ko. kohteesta palanneet miten loma on mennyt ja löytyikö lapsille vielä puuhaa? Millaisella kielitaidolla lapset pärjää? Oliko vesi altaissa vielä lämmintä?
Kohdetietoa, ei sairaskertomuksia
Nazarilla matkustava
2724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olimme syyskuunlopussa royalissa, lennot sunexpressillä.Ilmat olivat mahtavat. Valitettavasti nuo "sairaskertomukset" pitävät paikkaansa. Meidän nelihenkisestä perheestä sairastui kaksi, ei salmonellaa mutta kurjia vatsaoireita kuitenkin. Lennot sujuivat ok, ota kuitenkin lapsille omaat eväät koneeseen, koska tarjoilut olivat suorastaan huonot. Hotellin taso oli keskinkertainen= pikkasen kulunut ja nuhjuinen, huoneen siivous ok. Ravintolassa hlökunta ajoittain tylyä. Astiat kuluneita,lohjenneita ja valitettavan usein likaisia. Kasvisruokia paljon, lihaa vähänlaisesti, maistuivat ihan ok. AI juomat sai itse hakea baareista joita oli kaksi ulkona ja yksi sisällä(vinkki:ota pikkutarjotin mukaan niin saat juomat kannettua paremmin, mukit 1,5dl pehmeitä kertiksiä) Allasalueet ranta loistavat, lapset(2xyli10v) tykkäsivät tosi paljon. Ostokset kannattaa mun mielestä tehdä markkinoilta jotka ovat torstaisin lähikylässä(Awsallar).Lapset ostivat sieltä feikkivaatteita(hyvin kestävät pesun=)vinkki:ota monta vesipulloa mukaan. Kaikenkaikkiaan lomamme sujui hyvin, ja tulimme ruskettuneina kotiin=)
Hups..
Tässä vastaukset kysymyksiin.. Altaiden vesi oli n.27astetta, meressä lämpimämpää. Lapsille riitti tekemistä, puljasivat aamusta iltaan altaissa ja meressä, saivat myös mukavia kavereita. Hotellissa kun oli yllättävän paljon suomalaisia. Lasten(11ja13v) kielitaito oli parempi kuin hotellin hlökunnan.