Parkanossa KOLMOSKESKUS ,,kauppoja ,,,kauppoja,,
kolmostien varressa ja tanssipaikka paras.
likimailla...KÄENKOSKI..
VIINIKANKOSKI kalastukseen,,on myös leirintäalue..
Juna-asema kaukana sinne pääsee ,,,liftaamalla tai
kimppakyydillä,,,jos on rahaa taksilla...
RATSASTUStalli keskellä kaupunkia,,onkos muualla moista...
Joka hiljasuutta rakastaa PARKANO on oivallinen paikka.
PARKANO
terttuk.
1
583
Vastaukset
- entinen parkanolainen
en nyt kyl menis hirviästi kehumaan. kolmoskeskuksessa ei mitään ihmeellistä ole eikä koskaan tule olemaankaan varmaan. että näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1125255
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2752169- 911746
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401210Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411187Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051120Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1521111- 501109
- 1111059
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.821012