Piian typeryydet TOP2

Ehdoton ykkönen Piian laukomista typeryyksistä oli se, kun hän sanoi pitävänsä pelottavista, sellaisista otan-sinut-väkisin-tyypeistä. Kuvitelkaa, jos joku pervo päättäisi raiskata Piian ja sitten oikeudessa esitettäisiin pätkä, jossa Piia sanoo tuon... Saattaisi olla melkoinen lieventävä asianhaara!

Toinen erityinen älyttömyys oli, kun Piia kertoi pelkäävänsä lihomista ja punnitsevansa normaalisti itsensä viisi-kuusi (tai sinne päin) kertaa päivässä, mutta että talossa "tuo on päässyt lipsumaan". Hoh-hoijakkaa...
5693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

väkivalta-fetisse mullekin on jäänyt mieleen. Se varmaan haaveilee raiskaajista kun kukaan ei muuten halua sitä.

Kuitenkin mulle teki pahaa eniten se mitä se sano joskus lapsista mitä niille pitäisi tehdä. En enää muista mitä se oli mutta se niittasi Piian lopullisesti mun inhokiksi.

Äänestä
  • "Kuitenkin mulle teki pahaa eniten se mitä se sano joskus lapsista mitä niille pitäisi tehdä."

    Taisi olla jotenkin niin, että BB kysyi Piialta, mitä mieltä tämä on lasten ruumiillisesta kurittamisesta. Siihen Piia jotakin tähän tapaan: "Juu, siis niille saa tehdä ihan mitä lystää."

    Ihmettelen sitä, että Piia, joka käyttäytyy kuin minä teini-iän lapsellisimmassa angstissa, on päätynyt naisista jonkinlaiseksi johtohahmoksi. Liekö kyse sitten vain siitä, että pidättyväisyys ja rauhallisuus nostavat pisteitä tuossa joukossa.

    Piia pelkää ilmeisen paljon tunteidensa näkymistä. Kun muut ryntäävät tervehtimään taloon tulevaa asukasta, Piia näkertää päärynänsä loppuun. "Minuahan ei mitään yllätä tai hetkauta" tuntuu olevan tällaisen ihmisen johtoajatus. Tunnen tuon käytöksen tosiaan siksi niin hyvin, että teininä koetin aina näytellä kaikkeen kyllästynyttä ja mistään kiinnostumatonta kyynistä hyypiötä.

    Niko on ensimmäinen, jonka olen kuullut sanovan Piialle, että nyt tulee taas niin tyhmää juttua tms. Muut ovat vain menneet hiljaisiksi. Taisi juuri Niko todeta tuohon "otan-sut-väkisin" -mieheen, että oletko nyt tosiaankin vakavissasi vai jauhatko vaan.

    Piia on todellisuudessa ikäisekseen hirveän kypsymätön eikä - niin kuin tuntuu itse luulevan - ainoa, joka tietää, mistä elämässä on kyse.

    Äänestä

  • tyypillinen hevoshullu tallityttö, miesmäinen..sellaset ei lapsista tykkää.

    Äänestä

  • on.. kirjoitti:

    tyypillinen hevoshullu tallityttö, miesmäinen..sellaset ei lapsista tykkää.

    Tälläinen "otan sut väkisin" - mies on monen naisen fantasia! Näillä fantasioilla ja oikeilla raiskauksilla ei ole mitään yhteistä! Niitä naisia on varmasti tuhansia suomessa jotka määräävät suhteessa kaapin paikan mutta sängyssä haluavat asiat toisinpäin.

    Äänestä

- jos juon ton skumpan, voin antaa p*llua (kenellehän?)
- kyllä mä panisin kokeeksi kaikkia talon miehiä
- tottakai ottaisin silikonirinnat



- haukkuu aina kaikkia, tyypillinen ruma selkäänpuukottaja
- marisee, kitisee, narisee
- pessimismi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piiiiapoooois kirjoitti:

Ehdoton ykkönen Piian laukomista typeryyksistä oli se, kun hän sanoi pitävänsä pelottavista, sellaisista otan-sinut-väkisin-tyypeistä. Kuvitelkaa, jos joku pervo päättäisi raiskata Piian ja sitten oikeudessa esitettäisiin pätkä, jossa Piia sanoo tuon... Saattaisi olla melkoinen lieventävä asianhaara!

Toinen erityinen älyttömyys oli, kun Piia kertoi pelkäävänsä lihomista ja punnitsevansa normaalisti itsensä viisi-kuusi (tai sinne päin) kertaa päivässä, mutta että talossa "tuo on päässyt lipsumaan". Hoh-hoijakkaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu