Joku fiksu on sitten myynyt naapurin ulkomaalaisille tanskandogin....Heillä oleva vanhakin koira saa juoksennella vapaana ympäri pihoja, kun se on kuulema niin fiksu. Fiksumpi, kuin suomalaiset ihmiset.
Mies on väkivaltainen ja erittäin äkkipikainen.
Onnea vaan koira paralle ja myyjälle, jolla ei taida olla pätkääkään ihmistuntemusta, tai sitten ei ole edes halua muuhun, kuin saada rahaa koirastaan, koska tuosta porukasta kyllä näkee jo kauas millaisia ovat.
Voi äly
8
1582
Vastaukset
- värisen?
dogin?
- joka on
Vaalean ruskean ja laihakin on kuin mikä...
- hittolainen
joka on kirjoitti:
Vaalean ruskean ja laihakin on kuin mikä...
Värinä siis taitaa olla keltainen. Missäpäin suomea tää on?? Kasvattajaan yhteys...utele naapurilta mistä kennelistä se on!!
- eipä voi
hittolainen kirjoitti:
Värinä siis taitaa olla keltainen. Missäpäin suomea tää on?? Kasvattajaan yhteys...utele naapurilta mistä kennelistä se on!!
kysellä kasvattajasta, kun omistaja ulkomaalainen...eikä muka ymmärrä suomea silloin kun ei halua ymmärtää, 03 alueellahan tämä koirapolo on..
- siis..
hittolainen kirjoitti:
Värinä siis taitaa olla keltainen. Missäpäin suomea tää on?? Kasvattajaan yhteys...utele naapurilta mistä kennelistä se on!!
Juuri mainitsemasi keltainen väriltään
- ..............................
Ne kennelin pyörittäjät vaan haluaa. Onko tuo joku ihme??
- ole..
Rasisti? Vai miksi heti mainitset "ulkomaalaiset"? Eikö ole aivan sama onko ne eskimoita vai täydellisiä suomalaisia ketkä koiraa huonosti pitää? Kysynpä vaan..
- myyjä...
tai hänen tuttunsa tunnistaisivat, jos sattuvat lukemaan, nimeä en viitsi laittaa, tällä ei ole todellakaan rasismin kanssa mitään tekemistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843372
- 771327
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821319Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835