Sinä

Katsot hymyillen
sydän takoo
rinnassani
odotusta yhteisen hetken

Kun suutelet
kaikki katoaa
tunnen vain Sinut
lähelläni
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt kun sinä et kuule etkä näe mitään,
kirjoitan minä sinulle lapun ja lasken sen
pöydälle, tuohon kännyn viereen! :)
Niin taijanomaisnen katse oli, että lumouduit ja
minä siirryn suosiolla hiljaa hiippaillen muille maille...

Mukvaa iltaa ja kiitos onnentunteesta runossasi, kaaru! :D

Äänestä

kunpa se olisikin noin - vaan ei omalla kohdal-
lani ainakaan.

Mutta aivan ihana runo Kaaru,
kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaaru kirjoitti:

Katsot hymyillen
sydän takoo
rinnassani
odotusta yhteisen hetken

Kun suutelet
kaikki katoaa
tunnen vain Sinut
lähelläni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu