apua

sain kuvan tietokoneesta näkymään tv sä mutta sitten kun rupesin katsomaan erästä videota niin kuva oli vain musta vaikka työpöytä näkyi ihan normaalisti joten mikä neuvoksi?
6374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarvitset näytön koodekkereita tai näytön asetuksissa jotain pielessä.

Äänestä

sinukin aika siirtyä ylivertaisen mäkin käyttäjäksi. Jo lähtee kerralla ongelmat ja murheet

Äänestä

apuva apuva aapuuva

Äänestä

Miten saa tv.stä näkyviin tekstityksen (kanavilta 1 2)? Tehty vaikka mitä, mutta mikääääään ei tunnu auttavan. Tv.stä saa kuulumaan kyllä dubbauksen (mikä on ei ole korville musiikkia), mutta tekstitystä ei saa näkyviin.. Johtuuko se digiboksista (konig)??

Äänestä
  • ei ole tekstitysmahdollisuutta jolloin tekstitys ei tietenkään toimi. Yleensä tekstitys löytyy boksissa kohdasta tv;n asetukset ensisijainen tekstityskieli tai kieli. Jos boksi ei tue tekstitystä ollenkaan ylen ohjeet on laittaa kieleksi hollanti jolloin pitäis tulla tekstiteeveen kautta tekstitys, mutta en tiedä boksistas hevon kuusta joten yhteys kauppiaaseen auttanee, tai viimekädessä maahantuojaan jos kauppias ei auta, tai googlaa boksisi merkki ja malli tai viimeisenä vaihtoehtona on lukea käyttöohjeet :)

    Äänestä

  • käsipuu kirjoitti:

    ei ole tekstitysmahdollisuutta jolloin tekstitys ei tietenkään toimi. Yleensä tekstitys löytyy boksissa kohdasta tv;n asetukset ensisijainen tekstityskieli tai kieli. Jos boksi ei tue tekstitystä ollenkaan ylen ohjeet on laittaa kieleksi hollanti jolloin pitäis tulla tekstiteeveen kautta tekstitys, mutta en tiedä boksistas hevon kuusta joten yhteys kauppiaaseen auttanee, tai viimekädessä maahantuojaan jos kauppias ei auta, tai googlaa boksisi merkki ja malli tai viimeisenä vaihtoehtona on lukea käyttöohjeet :)

    Jooh. Boksi on kyllä aika romu. :0 tekstitysvalikon saa näkyviin ja siitä pystyy myös laittamaan tekstityksen, mutta tekstitys ei kuitenkaan tule näkyviin. romu mikä romu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tehdä kirjoitti:

sain kuvan tietokoneesta näkymään tv sä mutta sitten kun rupesin katsomaan erästä videota niin kuva oli vain musta vaikka työpöytä näkyi ihan normaalisti joten mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu