Vaihdoin kánnykkáán toisesta koneesta SIM-kortin. 4-numeroinen aloituskoodi hyváksyttiin. Sitten tulee vaatimus: Enter subsidy pass. Yritin siihen samaa aloituskoodia. Puhelin lukkiutui ja káskee ottamaan yhteyttá operattoriin. Otin. Saunalahti ilmoittaa, ettá subsidy pass on jokin Motorolan oma koodi, joka pitáá kysyá heiltá. Motorolan sivustolla ei ole yhtáán sáhkópostiosoitetta, puh.numeroa- ei mitáán yhteydenottomahdollisuutta! Saakohan kánnykkáá enáá káyttóón. Mitenkáhán táhán salaperáiseen Motorolaan saa yhteyden?
C390 lukosssa
6
599
Vastaukset
- E1000
Kyllä tähän "salaperäiseen" Motorolaan yhteyden saa vieläpä helposti.
Sivuilla on kohta, jossa lukee tuki. Jos ei löydy, sitä voi sieltä etsiä. Viestin lähetys voi olla monimutkaista, mutta muuten palvelu pelaa.
Tukeen pääsee myös oheisesta linkistä:
http://direct.motorola.com/fin/supportselect.asp?web_page_name=SUPPORT&Country=FNL&Language=FIN Motorolan ota yhteyttá- sivuston sekamelskasta on aivan mahdoton lóytáá vastausta omaan ongelmaan. Sielláhán ei anneta mahdollisuutta esittáá mitáán kysymystá, vaan pitáá verrata ongelmaa muiden samankaltaisten tapausten kanssa, ja jos samanlaista ei ole, voi esittáá "parannusehdotuksia" sivustoon. Miksi ihmeessá firmalla ei ole lainkaan asiakaspalvelua?
- E1000
Kyllä siihen Motorolaan saa yhteyden, mutta se voi olla vaikeaa ja se todella yrittää ehdottaa tosiin vastauksiin vertaamista, mutta kyllä sieltä asiakaspalveluunkin pääsee. Motorolan mukaan heille on tyytyväinen asiakas tärkeä asia mutta tiedä sitten.
Neuvo: kokeile hakea jotain, esim. puhelimesi mallia niin ylhäältä löytyy kohta missä lukee "esitä kysymys", kun olet päässyt siihen kohtaan missä niitä vastauksia esitetään.
- Motorolan asiakaspalvelija
soita meille.
Customer Services can be contacted by telephone.
Customer Support telephone number: 358 800117036
Monday - Friday from 9-5pm
ilmasta!- E1000
mutta en tiennyt pitäisikö kertoa suoraan, pahastuittaisiinko siitä? Itse olen joutunut 3 kertaa soittaessani odottamaan n.5-10 min. Soitin viimeksi kuitenkin kesällä. Motorolan asiakaspalvelu toimii kuitenkin tooosi hyvin.
- Motorolan asiakaspalvelija
E1000 kirjoitti:
mutta en tiennyt pitäisikö kertoa suoraan, pahastuittaisiinko siitä? Itse olen joutunut 3 kertaa soittaessani odottamaan n.5-10 min. Soitin viimeksi kuitenkin kesällä. Motorolan asiakaspalvelu toimii kuitenkin tooosi hyvin.
voi olla etta joskus voi joutua jonottamaan mutta mitas valia kun se on ilmaista! en tieda mita naa taalla tykkaa kun mainostan asiakaspalveluamme, mutta en keksi mita haittaakaan siita voi olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683179
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753067Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682922On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662601Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442122- 601677
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181649Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251637- 351635
- 591566