GPRO

Olisko GPROn pelaajia?

Itelläni jo ties vaikka kuinka mones kausi menossa, mutta ei vaan taho onnistua nousu Amatööreihin.

Olisko semmosta perus ohjenuoraa, jota kannattais seurailla?

Ite oon kyllä rengas kuviot ratkonu ja polttoaineeseenkin oon löytäny kelpo kertoimet. Kuskina oon koittanu aina pitää semmosta konsta talent molemmat päälle sata miekkosta, mutta ei vaan taho tulosta tulla.

24 pistettä saalistin parhaana kautena, mutta ei sattunu sillon riittään (talouskin tuolloin vielä ihan plussallakin). Nyttemmin ollu vaikeeta päästä ees pisteille (ei onnannu viime kaudella lainkaan).

Vinkkejä, ohjeita, kommentteja.

Ps. äläkää vaan sanoko sitä F-sanaa, se niin ahistaa..
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla on eka kausi menossa ja on kyllä aika hankalaa. Dataa olen kerännyt runsaasti ja mielestäni taktiikka osuukin ihan ok jo nyt kohdalleen, mutta kisassa olen yleensä 15-20 välillä.

Mä kun olen vasta ekan kauden rookie en voi kovin neuvoja antaa, mutta mikäli keskustelupalstoja on uskomista niin kaikki riippuu kuskista rookie-sarjassa. Ja toiaalta se kuulostaa kyllä uskoltavalta omien kokemuksieni pohjalta.

Äänestä
  • Juu, kuskista kaikki kiinni.

    Kuskien taidot menee jotenki niin, että consta ja agressiivisuus on "ristiriitaisia", eli ei auta vaikka ois kova konsta jos argessio on suuri.

    Talentti taas on se ainoo mitä ei voi "treenata", eli kun valkkaa kuskia ni sen pitää olla iso. Yli 100, mieluusti yli 150.

    Kuski kantsii ostaa joku overall alle 60, joka on "kehityskelpoinen". Sitä pitää sit treeniä pari kautta, niin että saa sille myös kovan konstan ja pienen agression ton talentin lisäks.

    Sponsorien kannalta sillä ois hyvä olla karismaa päälle 100. Mutta Rookiessa sillä ei vielä oo niin väliä.

    Autoo ei oikeestaan tartte paljookaan kehittää. Korkeintaan sitä mukaa ku osia pitää uusia, eikä välttämättä aina sillonkaan. Auton balanssi ei aina oo niin justiisa, kuski vaikuttaa kuitenki niin paljon enemmän.

    Suurella talentilla jyrätään muuten sitten ihan satanolla sadekisoissa.

    Et jotain tällästä

    Äänestä

  • Moro,

    Tein Gprolle omat suomen foorumit,joissa jaetaan tietoa,kisataktiikoita aivan kuin virallisessa tiimissä,mutta tämän foorumin on tarkoitus hyödyttää kaikkia suomalaisia Gpron ystäviä ja ainakin rookie pelaajille tiimiin liittyminen ja hyvän sellaisen löytäminen on vaikeaa,sekä kallista.Foorumit iskevät myös tähän väliin.

    Foorumit ovat ns.privaatti foorumit eli niitä pääsee lukemaan vain kun on rekisteröitynyt Gprohon ja foorumeille.

    Foorumeilla ei ole mainoksia ja ovat mielestäni muutenkin varsin laadukkaat,lisäksi foorumeilla on reaaliaikainen chatti^^

    Osoite on:

    http://gprofin.informe.com/forum/

    Tällä hetkellä 4 pelaajaa jakaa tietoa, mitä enemmän silmiä on sitä paremmin nähdään^^

    Äänestä

************
*KULJETTAJA*
************



Muut
-------
Aggressiveness: osia kuluttava,auttaa vain overtakes.Äkkiä eroon aggressiosta.
Technical insight: osat kuluvat vähemmmän (ja säätöjeteko helpponee?)
Charisma: sponsorit ja sponsoreita ei saa jos ei pärjää kisassa


Nopeus,mutta ei tärkeä
------------------------
Motivation: tositärkee ja kandee nostaa nopeesti esim jatkosopimuksen teolla 5 race sopimus toi 50 lisää mot.Ei kumminkaan kande ostaa tyyppiä jonka mot on korkea,yleensä.

Weight(kg): nopeuteen kuulemma mutta ei ainakaan rookiessa huomaa eroa tai ole tärkeä
Talent: sadekisoissa vaan (ja hieman nopeuteen luulen)


Nopeus
---------
Experience: kuulemma tärkeä ja niin onkin:D yli 80 jos on niin hyvä.
Concentration: yli 180 täytyy olla,tärkeä ja rookiessa must se 180 väh.(tosin pärjäsin alle 100 con,mutta oli expaa yli 100)


Stamina: kuulmmea tärkein ominaisuus nopeuteen vaikuttava,eikä tarvita rookiessa



Sanoisin,että paras keino pärjätä on ostaa kuski jolla on korkea Xp ja Con.Kandee myös kattoa,että motivaatio on alhainen ja aggressiivisuus on alle 100 ja mielummin alle 50
Kuljettajan overallista ei kande välittää:D itsellä oli alussa 64 ja pisteitä tuli ekasta kisassa ja halpakin kuski on:D


Ohjeet ovat ehkä hieman epäselvät,mutta jos niistä jtn jää käteen niin mikäs sen parempi kuin saada suomi huipulle Gprossa:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rookiessa kirjoitti:

Olisko GPROn pelaajia?

Itelläni jo ties vaikka kuinka mones kausi menossa, mutta ei vaan taho onnistua nousu Amatööreihin.

Olisko semmosta perus ohjenuoraa, jota kannattais seurailla?

Ite oon kyllä rengas kuviot ratkonu ja polttoaineeseenkin oon löytäny kelpo kertoimet. Kuskina oon koittanu aina pitää semmosta konsta talent molemmat päälle sata miekkosta, mutta ei vaan taho tulosta tulla.

24 pistettä saalistin parhaana kautena, mutta ei sattunu sillon riittään (talouskin tuolloin vielä ihan plussallakin). Nyttemmin ollu vaikeeta päästä ees pisteille (ei onnannu viime kaudella lainkaan).

Vinkkejä, ohjeita, kommentteja.

Ps. äläkää vaan sanoko sitä F-sanaa, se niin ahistaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu