Routiiko?

Routiiko tämmönen maa, jossa on suurinpiirteen 70% hiekkaa ja loput on jotain mullan kaltasta. Savea ei kuitenkaan löydy, koska tämä on ollut kuivaa mäntykangasta. (on kaivettu koekuoppa)
41157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hyvin. Jos siinä on vettä. Ja sitä on aina maassa.

Äänestä

syvä oli koekuoppa?
10 cm? 1 m?

Äänestä
  • ... n. 30cm

    Äänestä

Lievästi routivaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jäätyminen on pahasta kirjoitti:

Routiiko tämmönen maa, jossa on suurinpiirteen 70% hiekkaa ja loput on jotain mullan kaltasta. Savea ei kuitenkaan löydy, koska tämä on ollut kuivaa mäntykangasta. (on kaivettu koekuoppa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu