Mitä ootte mieltä

Onko ollut paljon käyttöä? Onko ihan ylivoimaisen hyödyllinen kieli?
3149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toinen kansalliskielemme, tai mikä se nykyään on?
Jos sen helposti oppii, ja sille on käyttöä, niin mikä ettei. Itse kakskielisetä alueelta. Tuli huomaamatta.

Äänestä

Ruotsalaiset edustavat älymystöä.
Suomalaisten junttien on hyvä se tietää ja opetalla kiltisti ruotsinsa.

Äänestä

Ei siitä ainakaan mulle mitään haittaakaan ole ollu :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkoruotsista? kirjoitti:

Onko ollut paljon käyttöä? Onko ihan ylivoimaisen hyödyllinen kieli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu