minkä ikäisiä

eli kuinka vanhoja muksut teillä kun seisovat tuen kanssa ja sitten ilman? meillä neiti 6kk kun nousi tukea vasten seisomaan.. vielä ei seiso tuetta.
4396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meillä nousi myöskin tuossa hieman ennen puolvuotissynttäreitä sängyssä eka kertaa seisomaan kaidetta vasten, ilman tukea nousi seisomaan kun täytti 8kk.

Äänestä

nousi seisomaan tukea vasten aika tarkkaan 8-kuisena, nyt on kohta 10kk eikä vielä seiso ilman tukea.

Äänestä

opittiin 6kk kääntymään selältä massulleen kunnolla ;)

Äänestä

rupes seisoon tuen kans 6kk iässä ja sit melkeen heti ilman tukia, käveli 8kk iässä ja lujaa menty siitä lähtien. nyt tasan vuojen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teillä seisoo tuen kanssa? kirjoitti:

eli kuinka vanhoja muksut teillä kun seisovat tuen kanssa ja sitten ilman? meillä neiti 6kk kun nousi tukea vasten seisomaan.. vielä ei seiso tuetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu