"rakennuspalikoita" kuvamanipulaatioihin

Moikka. Mistä mahtais saada joko ilmaiseksi tai edullisesti kuvia manipulaatioden tekoon. Joku ehdotti stock-kuvia mut voiko moita käyttää vai pitääkö kaikki ottaa itse.. Kuvista olisi tarkoitus ottaa osia uuteen kuvaan..
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

deviantartissa on paljon stokkikuvia, joita ihmiset antaa käyttöön teoksille, jotka julkaistaan deviantartissa. tai muilla ehdoilla riippuen kuvaajasta. Jotkut myös ottavat kuvapyyntöjä vastaan. Ja kaikki siis ilmaiseksi. Kaikki eivät kuitenkaan ole turhan laadukkaita.

Äänestä

MArketeissakin myydään nykyään hyviä pokkarikameroita.
Minkätakia et jaksasi kuvata itse? valmiin metsästys on mielikuvituksen puutetta- ainakin jos olet aloittelija/harrastaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harjoottelija kirjoitti:

Moikka. Mistä mahtais saada joko ilmaiseksi tai edullisesti kuvia manipulaatioden tekoon. Joku ehdotti stock-kuvia mut voiko moita käyttää vai pitääkö kaikki ottaa itse.. Kuvista olisi tarkoitus ottaa osia uuteen kuvaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu