ELVIS OLI MUSIIKIN KUNINGAS! LOI KOKO POPKULTTUURIN PARKERIN KANSSA!
BERRYT SUN MUUT JOUTOMIEHET OVAT TÄMÄN ITSEKIN MYÖNTÄNEET!
OLET VAIN KATEELLINEN PASKA, JOKA JOUTAISI HIRTEEN!
PASKAPÄÄ HEI!
3
324
Vastaukset
- argumentteja
Sori, mut musiikin kuningas on pikkasen liian kornia jopa Elvis-fanilta. Ensimmäinen massahysteerian aiheuttajahan se oli ja kova esiintyjä, Elvis ITSE ei juurikaan edes tehnyt mitään musiikkinsa eteen ja Elvarin musiikki ei ollut mullistavaa. Kuten sanottu, rock oli keksitty jo aiemmin. Elvis on kyllä merkittävä siinä mielessä, että hänestä se nuorten massakulttuuri käytännössä alkoi. Musiikillisesti jäbä ei merkannut juuri mitään.
- ...
Kuten jo sanoin Elvis on popkulttuurin ja musiikin luoja ja kuten tiedämme kaikki musiikki on omalla tavalla poppia!
Mene hirteen iiskotti
Elvis on musiikin jumala, se ei riipu asiaan mitenkään tekikö Elvis itse musiikkia vai ei! - bvbv
... kirjoitti:
Kuten jo sanoin Elvis on popkulttuurin ja musiikin luoja ja kuten tiedämme kaikki musiikki on omalla tavalla poppia!
Mene hirteen iiskotti
Elvis on musiikin jumala, se ei riipu asiaan mitenkään tekikö Elvis itse musiikkia vai ei!"Kuten jo sanoin Elvis on popkulttuurin ja musiikin luoja ja kuten tiedämme kaikki musiikki on omalla tavalla poppia!"
Voi dorka, onhan sitä olemassa muutakin musiikkia kuin populaarimusiikki! Klassista, oopperaa, musikaaleja, virsiä, kansanlauluja jne. Ja mitä länsimaiseen populaarimusiikkiin tulee, niin Elvis on VAIN yksi merkkitekijä siinä, ja mitä taas Elviksen merkittävyyteen tulee, niin se nimenomaan oli ensisijaisesti kulttuurinen ilmiö: rockmusiikista tuli nuorisokulttuurissa olennainen osanen, hysteriaa syntyi tyttöjen keskuudessa ja muidenkin = nykyaikainen popkulttuuri sai alkunsa. Musiikillisesti on olemassa PALJON merkittävämpiä, parempia, suurempia ja hienompia juttuja kuin E. Presley.
"Kuten jo sanoin Elvis on popkulttuurin ja musiikin luoja ja kuten tiedämme kaikki musiikki on omalla tavalla poppia! "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751101
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547