Terveystiedon tehtävä

Kiva ku ny sit täytyy kirjata yhden viikon ajalta sellaseen taulukkoon joka ikinen tippa ja ruoka-ateria, jota päiväs syö... Täytyy sit ruveta vähän kattoon mitä suuhunsa pistää.
2462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvä

Äänestä

Nii sähän voit kusettaa siin, jos haluut, sill tuskin maikka uskois jos joku kaveris sanois, et ei toi oo totta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


+Jorma+ kirjoitti:

Kiva ku ny sit täytyy kirjata yhden viikon ajalta sellaseen taulukkoon joka ikinen tippa ja ruoka-ateria, jota päiväs syö... Täytyy sit ruveta vähän kattoon mitä suuhunsa pistää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu