Kunnalla

hoitoapulaisen nimikkeellä teen sijaisuuksia, nyt kiinnostaisi tietää, että eikö meille kuulukaan kunta-alojen palkankorotukset? Sain tilinauhan josta ren ainakaan sitä huomanut. Tietäviä???
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

palkankorotusten piiriin. Meidän työ ei ilmeisesti ole sen arvoista. Tuetaan ja autetaan me vaan hoitajia. Mitäs me rahalla teemme?

Äänestä
  • Kannattais liityyä liittoon joka ajaa teidän asiaa.

    Äänestä

  • prrkele näin voi mennä, koskas me sitten lisää saadaan, samat työt ne on meilläkin.Jos muuta löytyis niin kyllä nämä hommat komiasti lopettaisin!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


töissä:: kirjoitti:

hoitoapulaisen nimikkeellä teen sijaisuuksia, nyt kiinnostaisi tietää, että eikö meille kuulukaan kunta-alojen palkankorotukset? Sain tilinauhan josta ren ainakaan sitä huomanut. Tietäviä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu