SAS:n ongelmakone keskeytti taas lentonsa
10.10.2007 12:51. Skandinavian lentoyhtiön SAS:n Dash-400-merkkinen lentokone on joutunut keskeyttämään lentonsa ja palaamaan takaisin Kööpenhaminaan.
Koneen ohjaamossa havaittiin kesken lennon tekninen vika, kun varoitusvalo alkoi välkkyä. Kone oli matkalla Gdanskiin Puolaan, ja siinä oli 47 matkustajaa.
Kyseisissä koneissa on aiemminkin ollut vikaa. Yhtiö asetti koneet viime kuussa lentokieltoon, mutta kuusi Dash-konetta on vapautettu kiellosta.
...............................................
Koneet ei ole edelleenkään lentokunnossa,onneksi ei tarvitse sellaisella lentää!
SAS:n ongelmakone keskeytti taas lentonsa
3
348
Vastaukset
- aikoina
Onhan lennon keskeytyminenkin nyt jotakin, mutta ei vedä vertoja vanhoille hyville ajoille. Vielä 1960-80-luvuilla SAS laskeutui kerran vuosikymmenessä mereen, koska norjalaiset ovat vanha merenkulkijakansa!
- huuuuuu
Noitahan sattuu aina välillä. Otappa selvää asioista ennen kuin kitiset täällä.Ja niillä koneilla joilla täällä sinun mielestäsi saat lentää ei ole koskaan ongelmia... vai mitä.. seuraappa pikkasen uutisia... pari tapahtumaa eiliseltä ja tältä aamulta... ja näitäkin sattuu sille ei vaan voi mitään.
- aika paljon
JOs norjalaiset ovat niin merkenkulkijakansaa olisivat ostaneet Silja Linen ja myyneet SAS:n osakkeet. Olisi ollut molemmille yhtiöile paras. Silja Line alkaa olla sillä "prääkimis" -tasolla, jolla Tallink on rämpinyt Georg Ots -ajoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658