Miten Nokian 2760:sta saa takakannen irti??? Nyt on kiire, pitäisi vaihtaa SIM-kortti... APUVA!!!
APUA! Nokia 2760
5
2073
Vastaukset
- Auttoiko?
Moi, tänään juuri vaimon kanssa jumpattiin samaa asiaa... Jos vielä olet pulassa, tee näin: 1. Käännä puhelin ylösalaisin niin, että Nokia-teksti näkyy itseesi oikeinpäin. 2. Laita molemmat peukalot vierekkäin Nokia-tekstin päälle, etusormet suunnilleen päätysaranoiden tienoille ja muut sormet alle. 3. Sitten vain työnnät niin maan perusteellisesti peukaloilla itsestäsi poispäin. Pitäisi aueta.
En tiedä muista merkeistä, mutta itseäni on aina ihmetyttänyt nämä nokialaiset takakansijumpat...- Kädetön
Toimi. Kiitos!
- Anonyymi
Jossain joku takuulla painii vielä saman ongelman kanssa. Näin 14 vuotta myöhemmin avasin muuten samalla tekniikalla mutta peukalot sivuyläreunoissa. Ja ihan helkkaristi piti käyttää voimaa.
Kestäviä puhelimia tehty joskus kun vieläkin on puhelumia käytössä ja akkuja myynnissä.
- Apuuva takaisin
Entä osaisitko sinä tai joku muu neuvoa: laitettiin kellonaika kannen pikkunäytölle näytönsäästäjäksi, mutta siitä ei ole paljon iloa, kun näyttö pimenee muutaman sekunnin kuluttua niin ettei juuri mitään näy. Virransäästö- ym. säädöistä ei tunnu olevan hyötyä. Onkohan tämä vika vai ominaisuus?
- Huononäköinen
Täällä on sama ongelma eli erilaisia asetuksia käyttämälläkin ongelma pysyy: pikkunäyttö himmenee muutaman sekunnin kuluttua säästötilaan niin olemattoman himmeäksi ettei siitä saa selvää kuin tiirailemalla nenä miltei puhelimessa kiinni ja juuri sopivassa kulmassa.
Onko vinkkejä? Tai jos tuo on (järjetön)ominaisuus, niin onko yleensä tämmöisten ominaisuuksien korjaamiseksi saatavissa ohjelmapäivityksiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432786Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061614Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 941253
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128