Manipuloiva tyyppi. Puhuu paskaa selän takana, esim. alkuviikosta puhui saulin kanssa paskaa jussista. Ihme tyyppi ja marisee koko ajan jostain asiasta. Joutaa pihalle tuommonen käkättäjä. Ulos. hus hus.
Tiina joutaa pihalle!
5
698
Vastaukset
- Pekka.
Jussi on outu lintu, pakostakin tekee mieli sanoa se ulos.
- ....
Kadi, ja Timo pihalle niit ei tarvita talossa. Varsinki Kadi ei tuo taloon mitään, ei tee siel mitään tylsä tyyppi kaikin puolin. Viroon vaa takas. Ois varmaa hyvä jos kukaa ei paskaa siel puhuiska, moni sitä tuntuu tekevän.
- tyyppi,
jos tykkää rumista ärsyttävää murretta puhuvista itkupilleistä. Kadi ja Timo just parhaat.
- Raija-Riitta
Tiina on ainoa asukas, joka on todella lyönyt luun Martinan kurkkuun. Oli ilo nähdä eilisiltana kun Martina oli haukkunut talon asukkaita nynnyiksi ja Tiina sanoi vastaan ja totesi Martinan puhuvan paskaa! Martina meni sanattomaksi ja oli täysin aseeton. Tiina lähtee selvästi rehellisesti siitä, että on jos Martina talossa hän ei ole julkkis, jolla on erikoisasema asukkaisiin nähden.
- Martina viisaana
vain pistää suunsa kiinni koska eihän tuossa Tiinan käyttäytymisessä ollut enää järki mukana. Tollaan riehuvan kanssa pitää aina ottaa järki käteen, muuten voi tulla rumihia.
Se ei ole mikään ylpeyden aihe että "lyö_luun_kurkkuun" jolleen raivoamalla. Se on voittaja joka osaa pitää suunsa kiinni oikeassa paikassa. Mitähän siitäkin olisi seurannut jos Martina olisi tuossa tilanteessa sanonut mitä mielessä sillä hetkellä liikkui.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701073
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36509Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454
