Manipuloiva tyyppi. Puhuu paskaa selän takana, esim. alkuviikosta puhui saulin kanssa paskaa jussista. Ihme tyyppi ja marisee koko ajan jostain asiasta. Joutaa pihalle tuommonen käkättäjä. Ulos. hus hus.
Tiina joutaa pihalle!
5
688
Vastaukset
- Pekka.
Jussi on outu lintu, pakostakin tekee mieli sanoa se ulos.
- ....
Kadi, ja Timo pihalle niit ei tarvita talossa. Varsinki Kadi ei tuo taloon mitään, ei tee siel mitään tylsä tyyppi kaikin puolin. Viroon vaa takas. Ois varmaa hyvä jos kukaa ei paskaa siel puhuiska, moni sitä tuntuu tekevän.
- tyyppi,
jos tykkää rumista ärsyttävää murretta puhuvista itkupilleistä. Kadi ja Timo just parhaat.
- Raija-Riitta
Tiina on ainoa asukas, joka on todella lyönyt luun Martinan kurkkuun. Oli ilo nähdä eilisiltana kun Martina oli haukkunut talon asukkaita nynnyiksi ja Tiina sanoi vastaan ja totesi Martinan puhuvan paskaa! Martina meni sanattomaksi ja oli täysin aseeton. Tiina lähtee selvästi rehellisesti siitä, että on jos Martina talossa hän ei ole julkkis, jolla on erikoisasema asukkaisiin nähden.
- Martina viisaana
vain pistää suunsa kiinni koska eihän tuossa Tiinan käyttäytymisessä ollut enää järki mukana. Tollaan riehuvan kanssa pitää aina ottaa järki käteen, muuten voi tulla rumihia.
Se ei ole mikään ylpeyden aihe että "lyö_luun_kurkkuun" jolleen raivoamalla. Se on voittaja joka osaa pitää suunsa kiinni oikeassa paikassa. Mitähän siitäkin olisi seurannut jos Martina olisi tuossa tilanteessa sanonut mitä mielessä sillä hetkellä liikkui.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37812521Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2665478Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2223999Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2452883Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192040Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191874Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina166934Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766
