Konttauskoulu?

Hei!

Onko kukaan käynyt vauvansa kanssa konttauskoulussa? Mitä siellä tapahtuu eli millaisin liikkein konttauksen oppimista tuetaan? Mistä saitte sinne lähetteen? Minkä ikäinen oli vauva?
1312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä ei käyty konttauskoulussa mutta fysioterapeutille "päästiin" kun tyttö ei lähtenyt kääntymään. Neuvolasta kertoivat fysioterapeutille joka sitten soitti aikaa, ei tarvittu mitään lähetettä. Kotiin saatiin ohjeita joiden avulla tyttö sitten lähti kääntyyn 8kk iässä ja heti kohta lähti ryömiin. Konttaamaan lähti n. 11kk iässä ja sitä harjoteltiin kotona itsekseen. Pidin vatsan alta kiinni että tyttö pysyy konttausasennossa ja näin sitten liikuttiin kunnes tyttö hoksasi tyylin. Ota puheeksi neuvolassa jos olet huolissasi, tai soita itse kunnan fysioterapeutille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siirinen kirjoitti:

Hei!

Onko kukaan käynyt vauvansa kanssa konttauskoulussa? Mitä siellä tapahtuu eli millaisin liikkein konttauksen oppimista tuetaan? Mistä saitte sinne lähetteen? Minkä ikäinen oli vauva?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu