Hilirimpsistä. Kuten aikaisemmin olen ilmoittanut, niin juomalakkoni alkoi tänään klo 18.00. Juomalakko koskee kaikkia alkoholipitoisia juomia, myös mieto keskikalja kuuluu tähän. Ja lakon syyhän oli tämä terveydenhuollon hätätila Kainuussa. Jos jokainen rupeaisi alkoholijuomalakkoon, niin kohta päättäjillä tulis hätä. Mutta olen huolissani, sillä olen kuullut, että yksi kullankeltaisen kanadalaisen viskinystävä, mahdollisesti rikkoisi lakkoa elikkä olisi rikkuri! Mikäli näätte tämän henkilön kantamassa viinakaupasta tätä putelia, niin ottakaa hänet puhutteluun ja voi vaikka hieman toruakin. Tuntomerkit ovat: tumma, pitkä musta tukka, n. 189,3 cm pitkä ja roteva. Ja suu on virneessä, sillä tänään on tullut temppuiltua, kuulemma.
Ja sitten tähän Ruotsalaiseen nälkälakkoilijaan. Onko tietoo, onko lakko pitänyt? Eihän vaan ole tullut salaa syötyä iltaisin lanttukukkoa tai muuta taivaallisen ihanaa ruokaa. Söisi jo miespolonen ehotellen ja lopettais nälkälakon. Se on niin vaarallista. Tehokkaampi keino saavuttaa päämäärä on ehdottomasti tämä alkoholijuomalakko!!
Sana viikonvaihteeksi
4
373
Vastaukset
olla tyhjänlainen ja vielä tyhjemmäksi tulee, kunhan jaksatte odotella ensi maanantaihin saakka.
- jeeesss
Siinä lakossa elämä pitenee ja vointi kohenee.
Toisin voipi käydä syömälakossa. Käy kuin mustalaisen hevoselle, just kun oppi olemaan syömättä, kuoli pois.
Jos hörpit votkan ja mäyriksen viikossa säästät n. 1040 euroo vuodessa JUOMALAKOSSA. Saati sitten alan miehet, heillä säästö moninkertainen.
Siitäpä kilvoittelemaan hyvän asian puolesta, jos vain maksa ei ala huutaa "koshua" liian kovaäänisesti.
-kassi-alma- - uutispimennykseen
kun mitään ei kuulu.
Maakunnan kähmijät lahjoneet tiedotusvälineet.terveisiä Teuvolle ja hänen vaimolleen, minä Eero Seppänen ja ylävesienmies Yrjö Puurunen Piispajärveltä.
Yksi ihminen on helposti nujerettavissa, pitäes pyrkiä käyttämään aktiivisesti joukkovoimaa, mutta siihen aktiivisuuteen ei löydy osallistujia koko Kainuusta.
Uutispimennon kokenut neuvos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296431Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716303Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766215Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1522450Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131349
- 1881145
- 64980