Adapteria

Mistä saa adapterin millä saa Pentaxin lasit kiinni Olympukseen??
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos sulla on vielä kamera hankkimatta ja on Pentaxin laseja, osta ehdottomasti Pentax. Varmaan kameranakin Olya parempi.

Olympuksen pikkuetsimellä tarkentaminenkin on vaikeeta, penassa sekin asia paremmin.

Äänestä
  • Jos sellaisen adapterin jostain sattuisit löytämään, niin varaudu siihen, että kuvan laatua se ei ainakaan paranna. Muitakin ongelmia voi tulla vastaan. Objektiivin mekaaninen yhteensopivuus (siis adapterin avulla) ei takaa sitä, että se toimisi kunnolla siinä rungossa, mihin sen adapterilla kiinnität. Sanoisin, että hukkaostos. Eli: jos sinulla on Pentaxin linssejä, niin osta Pentaxin runko, jolloin voit niitä hyödyntää. Jos päädyt Olympukseen, osta Olympuksen putket ja myy Pentaxin objektiivit, mutta unohda se adapteri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zing kirjoitti:

Mistä saa adapterin millä saa Pentaxin lasit kiinni Olympukseen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu